Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Google Mapy: Nahlaste chyby a rozšiřte obsah

Pavel Trousil 17.09.2017

Mapová služba Mapy navázaná na vyhledávač Google je skutečně užitečná, ale samozřejmě není bez vad. Každý uživatel se však může zapojit do optimalizace těchto map a může navrhnout změnu uvedených informací nebo doplnit chybějící údaje.

Otevřete si v prohlížeči Mapy Googlu a vyhledejte požadované místo. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Nahlásit problémy s daty«, případně »Přidat chybějící místo«, podle toho, zda chcete údaje změnit, nebo přidat. Můžete tak například navrhnout alternativní název, změnit pracovní dobu nebo přesné umístění objektu. Návrh pak odešlete společnosti Google kliknutím na tlačítko »Odeslat«.

mapy2-nahled
Změny můžete navrhnout a údaje přidat i prostřednictvím smartphonu a tabletu. Spusťte aplikaci Mapy a vyhledejte požadované místo nebo na něj ukažte prstem. Když se na displeji zobrazí informace o objektu, posuňte se na část, kde je »Navrhnout úpravu«. Chcete-li nějaké informace přidat, zabodněte do mapy špendlík a z nabídky vyberte »Přidat chybějící místo«.

mapy3-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud