Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google udělal drahou chybu: hacker omylem získal čtvrt milionu USD, ale poctivě to přiznal

Jiří Palyza 22.09.2022

Společnost Google omylem vyplatila hackerovi částku ve výši 250 000 USD. Dotyčný ale přesně neví proč. Nyní se Google ozval a poukázal na lidskou chybu.

Kapitoly článku

Sam Curry je white hat hacker, který prověřuje bezpečnostní rizika firemních ICT. Pracoval také pro Google. V tuto chvíli si nedokáže vysvětlit, proč mu Google před několika týdny na účet převedl částku ve výši 250 tisíc USD. Aby záhadě přišel na kloub, kontaktoval firmu prostřednictvím zadaného tiketu prostřednictvím technické podpory.

Čtvrt milionu od Googlu, to vůbec není špatné. Záhadu vyřešil až dotaz přes Twitter

currytwitter

Poctivý nálezce čtvrtmilionové částky v USD na svém účtu to bere s nadhledem. | Zdroj: Twitter/Sam Curry (@samwcyo)

Nikdo z Googlu se Currymu neozval tři týdny. Poté to nevydržel a společnost kontaktoval prostřednictvím Twitteru. S mrknutím oka dodal, že by bylo docela fajn, pokud by Google nechtěl částku převést zpět.

Google konečně zareagoval. Jeho zástupci sdělili, že k převedení platby došlo lidskou chybou. Zároveň ocenili, že je Curry tak rychle informoval a aktivně spolupracuje na nápravě chyby.

Podobná událost u Crypto.com

K podobnému incidentu došlo na začátku měsíce na serveru Crypto.com. Tam společnost omylem převedla zákaznici 10 milionů amerických dolarů místo jedné stovky. Žena ale neprojevuje příliš ochoty obdržené peníze vrátit zpět.

Crypto.com trvalo více než sedm měsíců, než si incidentu všiml. V té době už šťastná žena utratila část peněz za dům a další věci.

Zdroj: NPRBusiness Insider


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud