Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hliníková Toshiba Tecra A50-C se samostatnou grafikou

Pavel Trousil 17.06.2016

Společnost Toshiba představila poprvé na českém trhu profesionální notebook Tecra A50-C. Jedná se o nový koncept notebooku s matným 15″ Full HD displejem, který designem vychází z magneziové řady Tecra Z50. Toshiba klade u notebooku důraz na výkon, bezpečnost dat a také možnost vzdálené správy.

Srdcem prvních dvou konfigurací Tecra A50-C, které jsou k dostání na našem trhu, jsou procesory 6. generace Intel Core i5-6200U a Core i7-6500U. Oba modely mají integrováno 8 GB operační paměti, rychlý SSD disk s kapacitou 256 GB a optickou mechaniku pro čtení a zápis DVD disků. O grafické operace se stará dedikovaná karta NVIDIA GeForce 930M.

Tecra A50-C integrovánu sadu všech potřebných portů v plné velikosti, jako HDMI, VGA a také konektor RJ-45 pro připojení do sítě pomocí kabelu. Pro rychlý přenos dat jsou vestavěny dva porty USB 3.0, které doplňují další dvě rozhraní USB 2.0 pro připojení myši, klávesnice, tiskárny či jiných externích zařízení. To vše doplňuje bezdrátový modul pro WiFi a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Kromě toho je na spodní straně notebooku vestavěn dokovací port, který umožňuje připojit přístroj jedním krokem ke všem periferiím na stole. Dokovací stanice je pro všechny profesionální přístroje Toshiba, které jsou vybaveny tímto konektorem, jednotná.

Toshiba poskytuje na našem trhu pro tento model tříletý záruční servis onsite s opravou u zákazníka a zároveň roční Záruku Spolehlivosti Toshiba (Reliability Guarantee) . Díky ní má zákazník, kterému notebook vypoví službu výrobní vadou, kromě záruční opravy také nárok na vrácení celé kupní ceny přístroje. Bezpečnost zajišťuje vlastní Toshiba BIOS s nadstandardními možnostmi, čtečka otisků prstů a TPM čip, který umožňuje šifrovat všechna data uložená na disku. Tichá klávesnice je odolná proti polití a pro práci ve slabě osvětlených prostorách je vybavena možností podsvívcení.

Pokud zákazník projeví zájem o jinou, vlastní konfiguraci, Toshiba zajistí výrobu a dodání notebooku na míru s požadovanými vlastnostmi již od 20 kusů. Protože většina společností využívá své stávající interní systémy vázané na starší verzi operačního systému a střední a velké firmy nejčastěji pracují na platformě Windows 7 Professional, jsou tyto přístroje dodávány právě s tímto předinstalovaným systémem a přibalenými DVD disky s Windows 10 64bit Pro.

tecra-a50-c-06-win10-nahled

Parametry notebooků Toshiba Tecra A50-C na našem trhu:

 • Displej: 15" matný displej s rozlišením Full HD 1 980 x 1080 bodů a poměrem stran 16:9
 • Procesor: 6. generace  Intel Core i5 6200U nebo Intel Core i7 6200U dle konfigurace
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce 930M s NVIDIA Optimus Technology
 • Pevný disk: 256 GB SSD
 • Základní RAM: 8 GB
 • Operační systém: předinstalován systém Windows 7 Pro, DVD disky s Windows 10 64bit Pro
 • Výbava: Optická mechanika pro zápis a čtení DVD, WiFi, Bluetooth, čtečky SD, Smart karet a otisků prstů
 • Rozhraní: HDMI, VGA, Intel WiDi, 2× USB 3.0, 2x USB 2.0, RJ-45 (LAN), Combo Audio Jack
 • Bezdrátová komunikace: Bluetooth v. 4.0, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Hmotnost modelové řady: dle konfigurace již od 2,0 kg
 • Rozměry: 379 x 258 x 23,25 mm
 • Výdrž baterie: maximální výdrž baterie až 8 hodin

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud