Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP Elite x2 - tablet pro firmy

Pavel Trousil 24.11.2015

Zařízení HP Elite x2 kombinuje zabezpečení, možnosti správy a údržby se zajímavým designem. Jde o všestranný tablet nabízející produktivitu notebooku.

HP Elite x2 je tenké, lehké a výkonné zařízení. Má novou konstrukci a je vyrobeno z CNC-frézovaného hliníku. S tloušťkou pouhých 8,1 mm váží tablet méně než jeden kilogram a má stojan, který lze vyklopit v rozsahu 150 stupňů, což uživatelům umožní nastavit zařízení do polohy pro sledování displeje a psaní na klávesnici, nebo úplné položení pro psaní na displeji. Zařízení má 12“ Full HD displej s poměrem stran 3:2 a automatickým přizpůsobením okolním světelným podmínkám.

Elite x2 nabízí dlouhou výdrž na baterii, má operační systém Windows 10, procesor Intel Core M vPro šesté generace, který je optimalizován pro nízkou spotřebu elektrické energie a SSD disk. Tak jako ostatní produkty z řady HP Elite, je i tablet Elite x2 navržen, aby prošel testem MIL-STD. Odolnost zařízení také zvyšuje displej pokrytý sklem Corning Gorilla Glass 4 a dva druhy hliníkové slitiny.

Tablet Elite x2 je vybaven porty používanými podnikovými uživateli, tedy Thunderbolt 3 a USB-A. Zařízení také obsahuje volitelný vestavěný 4G LTE modem. Je k němu standardně dodáván i stylus HP Active Pen with App Launch.

hp20150914542-1-nahled

Uživatelé mají možnost výběru ze dvou podsvícených klávesnic v plné velikosti.  Obě klávesnice jsou odvozeny ze zařízení HP EliteBook Folio 1020 a vloženy do pevné hliníkové základny. Klávesnice HP Advanced Keyboard obsahuje NFC sensor v touchpadu a vestavěnou čtečku smart karet pro bezpečnější přihlašování. Při odpojení HP Advanced Keyboard se zařízení Elite x2 automaticky odhlásí od domény pro zachování bezpečnosti dat. HP Travel Keyboard uživatelům nabízí tenčí klávesnici a má hmotnost 395 gramů.

Zařízení Elite x2 obsahuje tři volitelná drátová i bezdrátová dokovací řešení. Portem Thunderbolt 3 lze Elite x2 připojit k dokovací stanici HP Elite USB-C Docking Station pro připojení dvou 2K monitorů nebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pro připojení dvou 4K monitorů. Elite X2 je také možné připojit k dokovací stanici HP Advanced Wireless Docking Station prostřednictvím technologie WiGig, která umožňuje rychlou bezdrátovou konektivitu k síti, monitorům a dalším zařízením.  K dispozici je i port USB-C.

Tablet HP Elite x2 1012 by měl být dostupný v České republice od února 2016 za cenu od 29 999 Kč včetně stylusu HP Active Pen with App Launch. Klávesnice HP Travel Keyboard může být dokoupena zvlášť za cenu 4 390 Kč.   


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud