Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 8: Megaobchod se společností Samsung je skoro jistý

Josef Mika 04.04.2017

iPhone 8 se s vysokou pravděpodobností stane prvním iPhonem, který bude vybavený OLED displejem. Jediným dodavatelem této důležité součásti telefonu bude pravděpodobně Samsung.

Zvěsti, podle kterých bude Apple využívat pro iPhone 8 OLED displeje od společnosti Samsung, nejsou úplně nové. Nyní byly znovu potvrzeny odborným časopisem Nikkei: dodavatelé prý potvrdili, že Apple od Samsungu kupuje 70 milionů OLED displejů se zaoblenými hranami, které chce využívat v příštím iPhonu.

Obchodní dohoda platí zatím jen pro tento rok - a je možné ji rozšířit až na 95 milionů kusů, pokud vznikne odpovídající poptávka. Na druhou stranu by mělo být možné část dodávky realizovat i v příštím roce, pokud situace na trhu nebude tak optimistická.

True Tone na iPhonech

Apple chce také údajně zavést funkci True Tone na třech různých typech iPhonů: iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8. Zatím tato funkce existuje pouze na 9,7palcovém iPad Pro. True Tone funguje podobně jako Night Shift, která je již k dispozici na iPhonech a počítačích Mac. Zatímco Night Shift reaguje na změnu světelných podmínek v závislosti na východu a západu slunce, True Tone mění barvu obrazovky v závislosti na světle, které je v okolí. Takže pokud například pokojové osvětlení emituje spíše žluté světlo, obrazovka se přizpůsobí a zobrazuje také žluté a červené barvy. True Tone se obzvláště dobře hodí pro čtení. Když si ale prohlížíte fotografie, měli byste funkci vypnout, protože displej může díky tomu ukazovat nesprávné barvy. True Tone by se také mohla objevit na 12,9palcovém iPadu Pro. Podobnou funkci svému top modelu Galaxy S8 Samsung do vínku nedal.

2017-04-04-1

Další zaručené novinky

Také nové zprávy z iDrop News, pocházející prý z důvěrného zdroje, přinášejí nové podrobnosti o iPhone. Podle iDrop News tento zdroj osobně mluvil s několika zaměstnanci Foxconnu a je dobře obeznámen s výrobnami Applu.

Konečný prototyp nového iPhone je už hotový. V souvislosti s prototypem vzniklo mnoho spekulací, ale některé z nich jsou falešné. Takže na zadní straně se objeví vertikální duální kamera - a ne horizontální, jak se doposud předpokládalo.

Kromě toho pověsti o zadní straně telefonu ze skla také nejsou v pořádku, protože iPhone bude mít prý kovová záda. Také ohledně snímače otisků prstu uvedl zdroj zpravodajského portálu iDrop News odlišné informace. Senzor prý bude vzadu a nebude integrován do displeje. Displeji bude mírně zakřivený, tzv. 2.5D edge-to-edge. A bude to typ OLED.

iDrop News zveřejnila s těmito informacemi také koncepční obrázek nového iPhonu, který se ale má prý jmenovat podle citovaného zdroje „iPhone Edition“ a nikoliv iPhone 8. O tomto označení se spekulovalo už před několika týdny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud