Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Jak na poslech hudby v kanceláři

redakce 23.05.2018

Řadě lidí pomáhá v soustředění při práci poslech hudby. Druhá skupina pak zase naopak k práci potřebuje co největší klid.

Jak ale skloubit tyto potřeby jednotlivců v open space kancelářích a jaké varianty jsou dnes k dispozici? Sluchátka dnes slouží nejen k poslechu, ale také k odhlučnění okolí. K dispozici jsou ale i nové možnosti, které je možné vzít do úvahy.

Pro poslech hudby se donedávna nabízely v zásadě dvě možnosti – reproduktory či sluchátka. Z pohledu pracovních prostor jsou reproduktory vhodným řešením v individuálních kancelářích nebo tam, kde se jednotliví zaměstnanci shodnou na výběru hudby i její hlasitosti. U stále populárnějších velkých open space kanceláří je tomu ale zásadně jinak.

Sluchátka pro poslech

Nejpopulárnějším prostředkem k poslechu hudby při práci jsou sluchátka. Ta mají své nesporné výhody, ale také limity. Zásadní nevýhodou v některých provozech může být eliminace vnímání okolí. Tento fakt může ovlivnit pozornost dění a v krajním případě může znamenat zranění uživatele.

Sluchátka pro ticho

Některá moderní sluchátka dokáží kromě reprodukce hudby ztišit hlučné prostředí kanceláře. Průkopníkem tohoto řešení je společnost Bose, jejíž sluchátka s touto technologií používají i piloti velkých letadel. Faktem je, že řada uživatelů používá právě tuto funkci k zajištění klidu v open space kancelářích. A to přesto, že cenová hranice těchto řešení atakuje zpravidla desetitisícovou hranici.

Zvukový límec

Novým prostředkem pro poslech hudby je zvukový límec. Jedná se o zařízení, které se řadí mezi reproduktory a sluchátka. Přesně řečeno, jsou to reproduktory, které nosí uživatel na krku. Jsou úzce směrovány nahoru k uším posluchače. Díky tomu si jen on vychutná zvuk opravdu kvalitně, okolí je „zasaženo“ jen okrajově a uživatel kromě poslechu vnímá všechny zvuky z okolí, jako pracovní poznámky kolegů, zvonky či dění v kanceláři. Nutno podotknout, že límec není řešením pro ty, kteří ujíždějí na hlasitém poslechu ve sluchátkách. Stejně jako většina sluchátek, je i límec vybaven mikrofonem a poslouží tak dobře i jako handsfree při telefonování.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud