Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Je váš smartphone v dobré kondici? Bezplatné aplikace zařízení prověří a vy budete hned vědět

Jiří Palyza 27.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Máte pocit, že s vaším smartphonem není něco v pořádku. Akumulátor rychle ztrácí svou kapacitu, displej nereaguje jako dříve, mobil se seká. Pokud byste chtěli prověřit, co může být zdrojem problémů, máme pro vás tip na několik bezplatných aplikací.

Kapitoly článku

Některé funkce nebo monitorovací aplikace už předem do svých zařízení instalovali sami výrobci. Pokud máte pocit, že s vaším donedávna ještě bezproblémově funkčním smartphonem není něco v pořádku, je čas to prověřit.

Samsung například nabízí aplikaci s názvem Members, pomocí které lze otestovat reakce dotykové obrazovky nebo senzorů. U ostatních smartphonů se systémy Android nebo iOS si můžete například zobrazit, jaký je stav stárnutí baterie. Příslušné aplikace to zobrazí prostřednictvím procentuální hodnoty.

Jak rychle zjistit stav mobilního telefonu: pomohou vám bezplatné aplikace

Rozebraný mobil
Kondici vašeho smartphonu si můžete prověřit během několika sekund. A rozborka/sborka k tomu ani není nutná.
Zdroj: insung yoon/Unsplash

Aplikace BatteryBot Battery Indicator poskytuje informace o úrovni nabití a celkovém stavu baterie. Aplikace CPU Stats načítá a zobrazuje údaje o procesoru mobilního telefonu. Je ale dobré jednotlivé nástroje více prozkoumat a seznámit se s jejich možnostmi. Lépe je vytěžíte a výsledky jejich testů vám také více pomohou identifikovat problém.

Mohlo by vás zajímat

Pomocí aplikace Voodoo Screen Test Patterns, kterou si můžete stáhnout prostřednictvím alternativní platformy s aplikacemi F-Droid, otestujete správnost zobrazení barev vašeho displeje. Využívá se k tomu paleta testovacích barev, na které se postupně zkouší kvalita barevného podání zobrazovače vašeho mobilu.

Aplikace pro testování mobilních telefonů: kdy jsou užitečné?

Experti příliš nedoporučují aplikace, které o sobě tvrdí, že optimalizují akumulátor. Často jsou pochybné úrovně, stejně jako výsledky jejich činnosti. Pokud chcete zjistit, zda přišel čas výměny akumulátoru v mobilu nebo je zobrazování úrovně jeho nabití mírně řečeno zmatené, pomohou vám aplikace jako například Battery Indicator nebo aBattery. Akumulátor v zařízení pečlivě prověří a poskytnou i doplňkové informace například o jeho stáří.

Mohlo by vás zajímat

Aplikace vám pomohou zodpovědět otázku, zda je vaše zařízení už na pokraji svých sil a přišel čas na jeho výměnu. V některých případech ale postačí vyčistit paměť mobilu, odstranit instalace nepotřebných aplikací, odmazat nepotřebné soubory zabírající zbytečné místo z paměťového úložiště, a zařízení opět ožije.

A nakonec, vzpomeňme na ostřílenou hlášku ze seriálu IT Crowd: "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" Totiž i v případě smartphonů platí, že občasný restart zařízení vůbec není na škodu. Je to stejné, jako i u ostatních digitálních zařízení a počítačů.

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud