Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jeden WhatsApp na více telefonech: Konečně funkce, na kterou jsme čekali

Pavel Trousil 27.04.2023

Funkce, po které uživatelé už dlouho volali, tedy možnost používat jeden WhatsApp účet na více smartphonech, je tu. Doposud bylo možné jeden účet používat jen na různých zařízeních, tedy například na telefonu, počítači a tabletu.

Nová funkce funguje stejně, jako když se k aplikaci WhatsApp připojujete ve webovém prohlížeči, na tabletu nebo počítači. Jednotlivé připojené telefony se k aplikaci WhatsApp připojují nezávisle. Tím je zajištěno, že jsou vaše soukromé zprávy, média a hovory opatřeny koncovým šifrováním. Pokud se stane, že vaše hlavní zařízení bude delší dobu neaktivní, automaticky se odhlásíte i na všech ostatních zařízeních.

wa3-nahled

Jeden WhatsApp účet na dvou telefonech. Šikovná novinka tohoto messengeru. | Zdroj: blog WhatsApp

Tato funkce se hodí i například pro firmy. Odpovídáním na dotazy zákazníků mohou teď pověřit další zaměstnance. Na svých telefonech totiž budou moct odpovídat přímo z firemního účtu WhatsApp Business. Novinka je uživatelům zaváděna postupně po celém světě.

Připravuje se i další novinka WhatsAppu, a to jednodušší možnost připojení na ostatních zařízeních. V aplikaci WhatsApp Web bude stačit zadat telefonní číslo. Přijde pak jednorázový kód a nemusí se skenovat QR kód.

Zdroj: Blog WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud