Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jen do půlnoci: operátor nabízí možnost volat na Ukrajinu zdarma

Jakub Fišer 24.08.2023

O2 se rozhodlo při příležitosti ukrajinského Dne nezávislosti vyhlásit benefiční akci. V rámci té mají všichni klienti modrého operátora možnost volat na ukrajinská čísla bezplatně. A je jedno, jestli máte tarif s volnými minutami, nebo předplacenou kartu.

Kapitoly článku

Volání na Ukrajinu zdarma

Operátor O2 se rozhodl zpříjemnit ukrajinským uprchlíkům sváteční den jejich národa a zavedl bezplatnou možnost volat na čísla s ukrajinskou předvolbou. Akce platí celý dnešní den až do 23:59 včetně.

„Pokud z Česka ve čtvrtek 24. srpna od půlnoci do půlnoci zákazníci zavolají na jakékoliv ukrajinské číslo, bude tento mezinárodní hovor zdarma bez ohledu na délku nebo počet hovorů. Akce se vztahuje jak na všechny zákazníky O2 s tarify FREE+, NEO+, YOU, tak i na ty s předplacenými kartami,“ stojí v tiskové zprávě.

Akce platí pro všechny zákazníky O2 Česká republika. Až do nadcházející půlnoci mohou telefonovat svým blízkým na Ukrajinu, a to zcela bezplatně. Akce je k dispozici jak pro klienty s předplacenou kartou, tak pro tarifní zákazníky. Důležité je, že volání je možné opakovaně a hovory mohou mít libovolnou délku.

Exkluzivní akce O2

U žádného ze dvou dalších operátorů tuto možnost nemáte. Zároveň O2 stále zachovává Ukrajinu v zóně evropského roamingu, tudíž i bez této akce můžete telefonovat na Ukrajinu, jako byste volali s českým číslem. Vodafone a T-Mobile naproti tomu již před časem přesunul Ukrajinu do 2. roamingové zóny.

„Plno rodin je stále rozdělených a Den nezávislosti nemohou oslavit společně. Proto jsme se rozhodli jim dát možnost si 24. srpna s blízkými zavolat bez jakéhokoliv omezení,“ uvedla ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová.

Ukrajinci slaví 24. srpna jako den nezávislosti na Sovětském svazu, který byl vyhlášen v tomto dni roku 1991. Včerejší den, tedy 23. srpna, se na Ukrajině slaví jako státní svátek vlajky. Na Ukrajině však stále probíhá válečný konflikt vyvolaný sousedním Ruskem v únoru 2022.

Zdroj: O2 Tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud