Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kapesní SSD disk pro PC i mobilní zařízení

Pavel Trousil 24.03.2016

Společnost Freecom představila externí SSD disk nazvaný Tablet Mini SSD. Je kompatibilní s notebooky, stolními počítači, systémy PC i Mac a s tablety i smartphony vybavenými vstupem USB Micro-B. Disk nabízí všestrannou konektivitu, vysokou rychlost a spolehlivost při zálohování a přenosu dat.   

Tablet Mini SSD od Freecomu je prvním zařízením svého druhu vybaveným dvěma vestavěnými kabely, které zajišťují snadné připojení k různým zdrojům. Integrované USB a micro USB konektory odstraňují potřebu nosit při sobě další propojovací kabely.

Stylový přístroj čte data prostřednictvím rozhraní USB 3.0 rychlostí až 430 MB/s. Jednotka se těší i dalším výhodám technologie SSD oproti pevným diskům (HDD): tichý provoz díky nepřítomnosti pohyblivých součástí, nižší spotřeba energie a mnohem větší odolnost. Odolnost proti pádu a otřesům činí až 4 m. Novinka je k dostání v kapacitě 128 GB a 256 GB. Rozměry tohoto kompaktního a lehkého přístroje jsou 9,2 cm x 1,5 cm x 5,8 cm (D x Š x V) a 58 g.

Freecom Tablet Mini SSD je kompatibilní s řadou tabletů a telefonů vybavených operačním systémem Android či Windows jako Samsung Galaxy Tab A, HTC Nexus 9 nebo Sony Xperia Z4. Zásadním požadavkem pro kompatibilitu je vstup USB Micro B a podpora OTG na straně zařízení. Kompletní seznam kompatibilních přístrojů naleznete na webových stránkách Freecom.

128GB model Freecom Tablet Mini SSD je k dostání za 2 999 Kč, 256GB verze se teprve začne prodávat. Disk je vybaven předinstalovaným zálohovacím softwarem Nero.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud