Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konfigurovatelný procesor Atom

redakce 29.11.2010

Nová řada procesorů Intel Atom E600C firmy Intel obsahuje obvod FPGA Altera v jednom balení společně s procesorem. Konfigurovatelný procesor lze snadno modifikovat pro řadu tržních segmentů, jako jsou průmyslové stroje nebo přenosná lékařská zařízení.

Uvedením šesti produktů postavených na procesoru Intel Atom společnost Intel zjednodušila vývoj různých produktů s originálním designem. Intel oznámil, že na trh uvede vůbec první konfigurovatelnou řadu procesorů Intel Atom E600C, která bude postavena na bázi procesoru Intel Atom E600 (dříve pracovně nazývaného Tunnel Creek) společně s FPGA Altera.
Nový procesor Intel Atom nabídne zákazníkům větší flexibilitu. Projektové změny je nyní díky této novince možné řešit bez komplikovaných hardwarových změn, což vede k nižším nákladům na vývoj. Díky integraci dvou prvků v jeden celek nabízí nový procesor úsporu místa na základní desce, jednodušší výrobu a jednotnou podporu.
Řada procesorů Intel Atom E600C je postavena na architektuře Intel a výrobcům originálního zařízení nabízí možnosti integrovat do svých produktů řadu standardních i uživatelsky definovaných I/O rozhraní, například vysokorychlostní konektivitu, různá paměťová rozhraní a urychlovače, které budou reagovat na vyvíjející se potřeby trhu s integrovanými systémy.
Procesory Intel Atom E665CT, E645CT, E665C a E645C, dříve označované „Stellarton“, budou k dispozici během příštích šedesáti dní. Modely E625CT a E625C budou uvedeny na trh v prvním kvartálu roku 2011. Ceny se pohybují od 61 do 106 dolarů při 1000 odebraných kusů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud