Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konkurent WhatsAppu rozšiřuje své funkce: posiluje bezpečnost a lépe se přizpůsobí vašim potřebám

Jiří Palyza 01.02.2024
Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

Komunikátor Signal v poslední době představil nebo oznámil celou řadu novinek, které mají zlepšit soukromí uživatelů a pružně reagovat na různé požadavky. Vyplatí se uživatelům WhatsAppu přejít ke konkurenci?

Kapitoly článku

Převod emotikon na emodži jediným kliknutím

Jednou z nejnovějších funkcí je konverze emodži, kterou lze v desktopové verzi Signalu udělat pouhým jediným kliknutím. Uživatelé, kteří holdují obrázkům vyjadřujícím nálady nebo zobrazují různé předměty a často je vkládají do svých zpráv, si jednoduše mohou převést emotikony na grafické emodži.

Pro nejnovější verzi aplikace Signal pro Android vývojáři také vylepšili zpracování videa. To například umožňuje kvalitnější kompresi při posílání videí v kvalitě Dolby Vision. Do budoucna provozovatel také slibuje, že prostřednictvím Signalu půjde odesílat i objemnější videa.

Uživatelské jméno a záloha do cloudu

Ikony komunikačních aplikací na displeji smartphonu
Uživatelé iPhonů si budou moci zálohovat své konverzace do cloudového prostředí. Dává to smysl pro zachování historie při ztrátě nebo výměně zařízení.
Zdroj: Dimitri Karastelev on Unsplash

Vývojáři Signalu také pracují na zavedení uživatelských jmen. Tato novinka uživatelům umožní skrýt své telefonní číslo v prostředí Signalu před ostatními a místo toho vyhledávat pomocí uživatelského jména. Tato funkce je prozatím ve fázi testování a datum jejího uvolnění prozatím není známo.

Další plánovanou novinkou je implementace cloudového zálohování v systémuu iOS. Uživatelé by tak pro případ ztráty nebo změny zařízení měli mít možnost své konverzace obnovit.

Vysoká úroveň bezpečnosti a ochrany soukromí

Signal také plánuje zavést jednoduché odkazy na hovory, které budou uživatelé moci sdílet v pozvánkách na videohovory s více účastníky. 

Mohlo by vás zajímat

Signal využívá speciálně vyvinutý šifrovací protokol. Už po nějakou dobu je kromě obsahu komunikace šifrován i kontakt odesílatele. Jde o projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který je volně k dispozici v repozitáři GitHub.

Výhody a nevýhody komunikátoru Signal


Výhody Nevýhody

Šifrování mezi koncovými body Pro registraci vyžaduje telefonní číslo

Vlastní šifrovací protokol pro textové a hlasové zprávy, i videohovory Občasné problémy s odesíláním a přijímáním zpráv

Software s otevřeným zdrojovým kódem

Automaticky mizející zprávy

Archivuje minimální množství dat

Neuchovává IP adresu

K dispozici zdarma


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud