Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lenovo YOGA Book v prodeji

Pavel Trousil 06.10.2016

Společnost Lenovo na letošním veletrhu IFA v Berlíně představila YOGA Book, nejtenčí a nejlehčí tablet 2v1. YOGA Book si uchovává základní stavební kameny tabletu a nabízí navíc tzv. Halo klávesnici s možností přepnutí na grafický tablet. V prodeji bude za 14 499 Kč.

YOGA Book je tvořen dvěma panely, které se otevírají jako ultra tenký notebook. Díky tomu je štíhlý a svou podobou na vzdálený tabletu. Se zavřeným displejem má YOGA Book profil tenký pouhých 9,6 mm, ve svém nejtenčím okraji dokonce jen 4,05 mm. Může se tedy pochlubit titulem nejtenčí 2v1 na světě a se svými 690 gramy je zároveň i nejlehčím tabletem.

Kromě tenkého a lehkého provedení umožňuje YOGA Book také otáčení displeje o 360 stupňů A NABÍZÍ až 13hodinovou výdrž na baterii - verze se systémem Android zvládne dokonce až 15 hodin provozu. Ve víku je 10,1palcový Full HD IPS displej. O provoz se strará výkonný procesor Intel Atom X5 a 4GB operační paměť.

YOGA Book je vybaven upraveným operačním systémem Android 6.0. Uživatelské rozhraní umožňuje více aplikacím běžet současně v několika oknech, které lze maximalizovat, minimalizovat či připnout na hlavní obrazovku. Hlavní panel navíc udržuje přehled o aplikacích, klávesových zkratkách společných s Windows a akčních klávesách. Konstrukce vyrobená ze slitin hliníku a hořčíku zajišťuje odolné provedení tabletu. Panty byly navrženy tak, že jsou menší a mají tři osy v závěsu. YOGA Book se systémem Android je k dispozici v šedém a zlatém barevném provedení, zatímco YOGA Book s Windows přichází v karbonově černém provedení. Hlavním prvkem, který určuje tenký profil tabletu YOGA Book je Halo klávesnice. Jedná se o plochou dotykovou podsvícenou klávesnici, která spojuje hardware a software do jednoho rozhraní.

lenovo-yoga-book-lifestyle-nahled

Klávesnice není vybavena žádnými fyzickými klávesami. Ty se zobrazí pouze, když je potřeba, pod bílými obrysy na jednom ze dvou panelů zařízení. Halo klávesnice se přizpůsobuje zvykům, které mají uživatelé při psaní, a to díky předinstalovanému softwaru pro prediktivní vkládání a autokorekci. Kontinuální optimalizaci umožňuje tento software společně s vestavěnou citlivou haptickou technologií, která dokáže pomocí dotykové zpětné vazby eliminovat chyby při psaní. Na rozdíl od softwarových klávesnic klasických tabletů navíc nezmenšuje prostor na displeji.

lenovo-yoga-book-android-nahled

Jediným přepnutím mohou uživatelé z podsvíceného prostoru klávesnice vytvořit grafický tablet s 2048 úrovněmi přítlaku. Určen je pro malování, retušování fotografií či vytváření animací. K využití možností grafického tabletu pomáhá pero Real Pen. Stylus, který je dodáván společně s tabletem, funguje jako obvyklé dotykové pero, ale zároveň také jako propiska. Uživatelé tak mohou psát na kus papíru nebo do poznámkového bloku, který zakrývá klávesnici. Všechno, co vytvoří, od skic až po poznámky, je převáděno do digitální podoby a uloženo aplikací Lenovo Note Saver.  Stylus je velký jako klasické inkoustové pero a je vybavený technologií Wacom feel IT. Na klávesnici využívá elektromagnetickou rezonanci jako zobrazovací techniku, která umožňuje digitalizaci v reálném čase.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud