Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Máte PlayStation? Tyto hry můžete již brzy získat na pár kliknutí

Jakub Fišer 08.11.2023
Zdroj: 2K Games / Mafia 2 press kit

Herní konzole PlayStation nabízí pro své oddané hráče vždy několik herních titulů zdarma každý měsíc. Může jít o výběhové tituly v remasterované verzi pro nejnovější konzoli, anebo sotva jeden rok staré hry, které zrovna neuspěly v běžných prodejích. Příznivci herních mašin od Sony dostanou nyní velmi příjemnou odměnu za věrnost.

Kapitoly článku

Hry dostanete bez nutnosti za každou z nich platit, nicméně přesto musíte splnit jednu podmínku, a sice být předplatitelem služby PlayStation Plus. Ta vyjde minimálně na 1 880 korun ročně, předplácí ji však zhruba polovina všech hráčů na světě.

Podle údajů agentury Statista je k červnu 2023 na světě 108 milionů aktivních konzolí PlayStation, nehledě na generaci (nejčastěji tak PlayStation 5 a 4, okrajově i 3). Oproti tomu předplatné PlayStation Plus si hradí zhruba 48 milionů hráčů. Absolutně tak nejde o okrajovou záležitost.

Hry „zdarma“ na PlayStation Plus

V rámci předplatného mají členové všech tarifů k dispozici tři hry zdarma měsíčně. V listopadu do této nabídky spadly vskutku zajímavé tituly. Tím prvním je Čechy milovaná Mafia 2 v remasterované edici Definitive. Oblíbeného nástupce první Mafie asi netřeba představovat, nechybí plná česká lokalizace, dabing a díky remasteru i vyleštěné textury.

Zdroj: IGN / YouTube

Nutno však upozornit, že hra nedisponuje vyšší snímkovou frekvencí, protože je primárně pro PS4, v rámci zpětné kompatibility ji však můžete hrát i na PS5.

Vetřelci a Dragon Ball

Dalším titulem je Aliens: Fireteam Elite. Tato sci-fi střílečka z pohledu třetí osoby vás zavede na planetu LV-895, která je zamořena Vetřelci z druhu Xenomorf. Hra má odkazovat ke klasické filmové trilogii od tria režisérů Scotta, Camerona a Finchera, příběhově se však odehrává až po ní. Tato hra je optimalizována pro PS4 i PS5.

Zdroj: IGN / YouTube

Dragon Ball: The Breakers je jméno poslední bezplatné hry pro hráče na PlayStation Plus. Jde o online kooperativní RPG titul ze světa Dragon Ball, populární japonské mangy od Akira Torijamy. Dragon Ball, stejně jako dvě předešlé hry, jsou na PlayStation Plus k dispozici od 7. listopadu do 5. prosince. Pokud si je přidáte do knihovny, již o ně nikdy nebudete moci přijít.

Kromě nároku na bezplatné tituly mají předplatitelé PlayStation Plus také možnost hrát hry v online multiplayeru, popřípadě dostávají i další slevy pro nákup videoher v obchodě PlayStation Store.

Zdroj: Blog PlayStation, Statista


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud