Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Meta chystá nové bezpečnostní funkce ve WhatsAppu

Pavel Trousil 15.04.2023

Vývojáři WhatsAppu se snaží vyvíjet nové funkce pro zajištění další vrstvy ochrany soukromí a větší kontroly nad zprávami uživatelů. Na svém blogu představili některé chystané funkce zabezpečení, které budou v nadcházejících měsících zavádět. Jde například o ověření zařízení a automatické bezpečnostní kódy.

Ochrana účtu : Pokud chcete svůj WhatsApp účet přepnout na nové zařízení, bude chtít WhatsApp v budoucnu řádně prověřit, že jste to skutečně vy. Dodatečná bezpečnostní kontrola bude spočívat v tom, že vás WhatsApp na původním zařízení vyzveme, abyste potvrdili, že takový krok chcete opravdu provést.

wa1-nahled

Přesunutí účtu na jiné zařízení si WhatsApp ověří. | Zdroj: Blog WhatsApp

Ověření zařízení : Malware může bez vašeho svolení využít váš telefon a pak pomocí vašeho WhatsApp účtu odesílat nevyžádané zprávy. Vývojáři proto přidali do messengeru další kontroly, které účet spolehlivěji ověří.

Automatické bezpečnostní kódy : Pomocí bezpečnostních kódů lze zajistit, aby vaše zprávy skutečně dostával člověk, se kterým si chcete komunikovat. Zatím to funguje ručně. Cílem vývojářů je, aby byl celý proces zjednodušen. Proto zavádí bezpečnostní funkci založenou na procesu „Key Transparency“, která umožní automaticky ověřit, jestli je připojení zabezpečené.

Zdroj: Blog WhatsAppu, Engineering at MetaEngineering at Meta


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud