Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Microsoft nasazuje bezpečnostního kopilota

Pavel Trousil 29.03.2023

Security Copilot je název nového bezpečnostního asistenta podobného ChatGPT, který využívá umělou inteligencí a poznatky Microsoftu o hrozbách k rychlejšímu rozhodování při reakci na incidenty a pomáhá při vyhledávání hrozeb.

"Microsoft Security Copilot je nástroj pro bezpečnostní analýzu poháněný umělou inteligencí, který umožňuje analytikům rychle reagovat na hrozby, zpracovávat signály strojovou rychlostí a vyhodnocovat vystavení riziku během několika minut," uvádí k novému nástroji Microsoft.

Security Copilot odpovídá na otázky týkající se bezpečnosti prostřednictvím rozhraní podobného ChatGPT a průběžně se z těchto interakcí učí, aby se přizpůsobil každému podnikovému prostředí a poradil jim nejlepší postup.

Umožňuje bezpečnostním týmům efektivněji zvládat složité bezpečnostní situace a jeho hlavním cílem je zlepšit schopnosti bezpečnostních analytiků tím, že urychluje shrnutí a interpretaci informací o hrozbách, což jim umožňuje mnohem rychleji odhalit škodlivé aktivity při analýze webového provozu.

Je poháněn pokročilým jazykovým modelem GPT-4 společnosti OpenAI v kombinaci s tím, co Microsoft popisuje jako "specifický bezpečnostní model" navržený jeho inženýry. Integruje také data a poznatky z dalších bezpečnostních nástrojů společnosti Microsoft (včetně nástrojů Sentinel, Defender a Intune), aby poskytoval vlastní pokyny pro každou organizaci.

V oblasti bezpečnosti se počítají minuty. S nástrojem Security Copilot mohou bezpečnostní pracovníci reagovat na incidenty během několika minut, nikoli hodin nebo dnů," řekl viceprezident společnosti Microsoft Security Vasu Jakkal.

Dnešní oznámení přichází po představení nového asistenta Microsoft 365 Copilot před dvěma týdny, který je rovněž poháněn technologií GPT-4 a je navržen tak, aby zvýšil produktivitu napříč aplikacemi M365, od aplikací Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Teams až po Microsoft Viva a Power Platform.

Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme