Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft v krizi: mají se uživatelé připravit na rostoucí množství reklamy?

Jiří Palyza 04.11.2022

Redmondský koncern v současné době hledá další možné zdroje příjmů. Jednou z možností by mohlo být zobrazování většího množství reklamy uživatelům systému Windows. Co to bude v praxi znamenat.

Kapitoly článku

Vzhledem ke stagnujícím, nebo v některých oblastech dokonce klesajícím prodejům hledá Microsoft nové způsoby, jak vydělat peníze. Uživatelé systému Windows se tak v budoucnu velmi pravděpodobně setkají s ještě větším množstvím reklam, které se jim budou zobrazovat v prostředí operačního systému.

Ty budou zahrnovat jak témata vlastního obsahu, například Office 365, tak i produkty třetích stran. Generální ředitel společnosti, Satya Nadella, tyto plány sám potvrdil.

Další reklama ve Windows: Microsoft má problémy

microsoftsurface

V zobrazování většího objemu reklamy ve svém operačním systému Microsoft vidí potenciál většího příjmu financí. Zajímavý vývoj nás ale čeká v oblasti tenkého klienta a cloudových služeb. | Zdroj: Przemyslaw Marczynski/Unsplash


Kromě toho má Microsoft ještě i další plány. Hodlá vyvinout "webový shell s přímou integrací systému Windows 365". Zřejmým cílem je prodávat malé a relativně málo výkonné počítače, které by ale byly levné.

Windows 365 je služba, která uživatelům otevírá možnost přístupu k systému Windows prostřednictvím cloudu. Výpočetní výkon je také Microsoftu. V současné době je tato varianta dostupná pouze firemním zákazníkům. V průběhu transformace by se ale měla objevit i nabídka pro soukromé uživatele.

Vývoj v této oblasti je velmi zajímavý. V červenci tohoto roku Microsoft v tichosti a vcelku nenápadně přesunul tým Windows 365 pod produktového ředitele a šéfa Windows, Panose Panaye. Kromě aplikace Windows 365 jeho tým také pracuje na systému Windows 365 Boot, který uživatelům umožní spouštět systém přímo na jejich cloudových počítačích. Dále na Windows 365 Switch, který umožní přecházet mezi cloudovými a lokálními počítači podobně, jak to v současnosti jde mezi lokálními počítači, a dále na Windows 365 Offline s možností opětovné synchronizace se službou Windows 365 beze ztráty dat.

Microsoft prozatím nezveřejnil žádné konkrétní cíle a termíny v souvislosti s plánovanými změnami. Nicméně koncem října v průběhu virtuální prezentace "Technical Takeoff" předvedl funkci Switch.

Někteří zákazníci již nahlas začínají uvažovat o tom, zda a kdy Microsoft, ale i další výrobci počítačů, nabídnou zařízení typu tenkého klienta, určená pro použití se systémem Windows 365. Možná se už rýsují plány na Surface Win365book.

Zdroj: ZDNet


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud