Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Mohou chytré hodinky mohou prozradit váš PIN?

redakce 17.01.2016

Chytrá nositelná elektronika se stále častěji stává běžnou součástí našich životů a ne každý si uvědomuje i její rizika. Zde je exemplární příklad. 

Dánská studentka Tony Beltramelli z Kodaňské univerzity se ve své diplomové práci zaměřila na rizika spojená s riziky nošení chytrých hodinek. V rámci testování vyzkoušela nainstalovat škodlivý software do Sony SmartWatch3a zjišťovala možné dopady této akce. Dobrou zprávou je, že se jí nepodařilo donutit hodinky posílat data na internet, ale pouze na zařízení s OS Android, které muselo být poblíž hodinek.

Naopak špatnou zprávou je, že díky integrovanému akcelerometru může škodlivý software získat celou řadu „zajímavých“ dat. Při testování například Tony odhalila, že při zadávání PINu na klasické klávesnici na bankomatu je potenciální útočník schopen odhadnout s nadprůměrným přesností (73%), která tlačítka uživatel stiskl. Video s teoretickým provedením útoku najdete na YouTube na https://www.youtube.com/watch?v=ZBwSfvnoq5U, kompletní diplomovou práci pak na

http://arxiv.org/pdf/1512.05616v1.pdf


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme