Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mortal Kombat se brutální ukázkou vrací k prvnímu dílu. Zaujme i pamětníky?

Jakub Fišer 09.06.2023

Vývojářské studio NetherRealm včera v rámci eventu Summer Game Fest 2023 představilo solidní porci informací ke svému připravovanému titulu Mortal Kombat 1. Ikonická bojovka po 11 epizodách zamíří znovu na začátek.

Kapitoly článku

Existuje málo tak legendárních her, jako je právě morbidní série Mortal Kombat. Příběh bojovníků z NetherRealmu v roce 2019 došla na PC a herních konzolích do své 11. epizody, nyní se ale tvůrci rozhodli pro tzv. reboot, neboli návrat na začátek.

Mortal Kombat 1 pro pamětníky

K již dříve oznámenému Mortal Kombatu 1 nyní autoři vypustili celkem obsáhlý 4minutový trailer plný záběrů přímo ze hry. Příběh se vrací de facto na začátek, původní Mortal Kombat 1 totiž vyšel již v roce 1992 na konzolích Amiga, Game Boy a SNES.

Inspirace původním dílem je patrná i na postavách samotných – v traileru je vidět Sub Zero, Scorpion, ale také Liu Kang, Kung Lao, Kitana nebo Raiden. Všichni zmínění vlastně teprve objevují své superschopnosti a učí se bojové umění. Hráči tak s hrdiny projdou společnou cestu od začátku.

 

| Zdroj: Mortal Kombat / YouTube

Gameplay je naprostá klasika – brutální údery a fatality doprovázené rentgenovými záběry na praskající kosti. Novinkou jsou Kameo hrdinové, kteří se k vám na část zápasu přidají a budou bojovat po vašem boku. Podobnou technologií disponoval už Mortal Kombat 11 v rámci sběratelských vylepšení.

Mortal Kombat 1 dorazí 19. září 2023 na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S a také na Nintendo Switch. Letos je evidentně rok bojovkám zasvěcený. Kromě Mortal Kombat by měl dorazit také Tekken 8, který však zatím nemá pevné datum vydání. Před pár týdny dorazil ještě Street Fighter 6 a těší se velké oblibě hráčů, ale i kritiků.

Zdroj: Summer Game Fest, GameSpot


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud