Přejít k hlavnímu obsahu

#MWC2018

Pavel Trousil 14.03.2018

Už tradiční kongres Mobile World Congress využívají výrobci mobilních zařízení k představení svých novinek. Nejinak tomu bylo i letos a o zajímavé produkty nebyla nouze.

Mobile World Congress je kombinací největší světové výstavy mobilního průmyslu a konference předních firem z tohoto oboru a mobilních operátorů. Těší se velké pozornosti a každý rok je na ní představena řada zajímavých novinek. Letos se výstavy zúčastnilo 2 400 vystavovatelů na ploše 120 000 m2.

Co se týká letošních trendů, lze je shrnout takto: displeje jsou krásnější, prodlouženější a s menšími okraji, na fotoaparátech je stále co zlepšovat, o nové nápady i recyklované starší verze není nouze. Hodně bylo slyšet a vidět o technologii 5G, tedy o rychlejším mobilním internetovém připojení, naopak virtuální realita už moc netáhne. Zatímco minulé roky stačilo ukázat brýle pro virtuální realitu a zájemci o jejich vyzkoušení se jen hrnuli, letos jste se k nim dostali zcela bez problémů.

Pokud se chcete dovědět více o nejzajímavějších novinkách z této výstavy, pořiďte si dubnové vydání Chipu. Najdete v něm mimo jiné podrobnosti o nových produktech firem Huawei, Nokia, Asus, Alcatel, nebo Samsung.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud