Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Největší katalog 360° videí

Josef Mika 29.11.2017

Cestovatel Michal Gálik natočil pro společnost Sygic 3 335 videí ve virtuální realitě z nejkrásnějších míst světa. Můžete je vidět na YouTube nebo přímo pomocí mobilu a kartonových VR brýlí v aplikaci Sygic Travel VR. Stojí za to.

Společnost Sygic je známá hlavně díky úspěšné autonavigaci, ukončila v těchto dnech výjimečný projekt, díky kterému bylo pomocí 360°kamery zdokumentováno 1264 turisticky atraktivních míst po celém světě, od Bagkoku, Přes Prahu až po San Francisco. Tuto cestovatelskou a dokumentární práci pro společnost vytvořil Michal Gálik, který zvítězil v konkurzu na práci snů.

michal-galik-prezentace-26-page-001

Trochu netradiční filmování s 3D kamerou.

Videa vznikala na sestavě šesti kamerek GoPro spojených speciálním držákem F360 Explorer, v naprosté většině umístěné na stativu. 4K videa byla následně transkódována do nižší kvality. Pokud použijete levné kartonové VR brýle (cardboard), můžete je shlédnout na smartphonu přímo v aplikaci Sygic Travel VR. Sygic připravuje jejich dostupnost i na Apple TV a k dispozici bude i API pro jejich umisťování v dalších aplikacích.

Michal Gálik strávil tvorbou 360° videí celý rok, na cestách byl 195 dnů, z nich 149 dnů natáčel, mezitím se věnoval v Praze postprodukci. Mezi nejzajímavější videa patří jízda tuk-tukerm v Indii nebo na velbloudu v Egyptě, vyhlíádkové kolo v Hong Kongu či plavba na gondole v italských Benátkách. Vznikly také projekty „One day in…“, většinu z nich najdete na YouTube.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme