Přejít k hlavnímu obsahu

Neomezená kreativita: nejlepší fotografické aplikace

Pavel Trousil 18.06.2022

Každý smartphony má aplikaci na fotografií, ale využít můžete i speciální programy, kterými vytvoříte atraktivnější snímky. 

Chip 07/22: Mnoho modelů chytrých telefonů láká na skvělou výbavu v podobě tří, nebo dokonce čtyř fotoaparátů. Kromě standardních objektivů jsou k dispozici také makroobjektivy, širokoúhlé objektivy a teleobjektivy. Nemluvě o nových snímačích, které jsou stále citlivější na světlo a kromě superrychlého automatického ostření nabízejí i funkce, jako je vysoký dynamický rozsah (HDR). Snímky ze smartphonů tak jsou stále lepší.

I přes tyto technické vychytávky smartphonů ale výsledek nemusí být vždy uspokojivý. Některá přání navíc zůstávají nesplněna. Například je sice hezké, že objektiv mobilního telefonu má vysokou světelnost, ale ještě lepší by bylo, kdybyste si mohli všechno nastavit sami. A co svobodná volba času závěrky, ISO, vyvážení bílé a mnoha dalších parametrů známých z kvalitních digitálních fotoaparátů? Mnéhé z toho vám umožní specializované aplikace, nebo dokonce vylepší fotografie už po jejich pořízení. Seznámíme vás s těmi nejlepšími.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud