Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové herní periferie od Logitechu

redakce 20.03.2013

Logitech uvádí na trh inovovanou řadu herních periferií řady G. Při jejich vývoji využil například infračervené zkoumání interakce ruky hráčů, díky kterému optimalizoval rozložení a kvalitu povrchových materiálů v dotykových zónách.

 

 

 

Podle tiskové zprávy zkoumal Logitech pomocí infračervené technologie interakce mezi rukama hráčů a herními periferiemi. Výsledkem je několik vylepšení. Pro zlepšení odolnosti a pohodlí byly na strategické hmatové zóny zjištěné tímto testováním přidány nové povrchové materiály. Na zóny intenzivního kontaktu Logitech přidal potahy odolné proti ulpívání otisků prstů, zatímco opěrky pro dlaně mají vodu odpuzující potahy, aby se hráčům nelepily ruce. V závislosti na daném modelu mají myši měkké nebo suché úchopy, což by mělo vylepšovat pohodlí ruky i kontrolu pohybu. Klávesnice jsou pak vybaveny dvojitým UV potiskem kláves, který se tak rychle neohmatá a dále jsou opatřeny potahem proti ulpívání otisků prstů.

Optické herní myši Logitech G100s a G400s jsou vybaveny technologií snímání pohybu Delta Zero. Nový snímací senzor by tak měl být rychlejší a přesnější. Všechny nové myši v řadě Logitech G navíc mají klouzavé plochy s nízkým třením z polytetrafluoroetylenu (PTFE), které snižují námahu při rychlých pohybech, umožňují hladší pohyb kurzoru a zajišťují tak vyšší přesnost.

Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse

Myš Logitech G700s Rechargeable Gaming Mouse lze k počítači připojit jak pomocí bezdrátového 2,4GHz propojení, tak prostřednictvím mikroUSB kabelu, takže majitelé by už neměli mít problém s tím, že jim uprostřed práce či zábavy dojde baterie. Myš má odolné vodu odpuzující potahy na ploše dotyku s dlaní, které pomáhají zajistit, aby se vám dlaň na myš nelepila a suché úchopy na bocích zaručující pevné a stálé uchopení. Herní profesionálové možná ocení 13 programovatelných ovládacích prvků, kterým lze pomocí aplikace Logitech Gaming Software (LGS) přiřadit nejen jednoduché úkoly, ale i celá makra. Logitech G700s by měla být k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 2599 Kč.

Logitech G500s Laser Gaming Mouse

Tato myš je určena hlavně pro milovníky rychlých her a stříleček. Podle výrobce pracuje dostatečně přesně na většině povrchů a má rychlé rolovací kolečko s duálním režimem. Těžiště a hmotnost myši lze měnit pomocí závaží o celkové hmotnosti až 27 gramů. Pomocí dvou tlačítek umístěných ve snadném dosahu ukazováčku lze přepínat z míření s přesností na jednotlivý pixel při rozlišení 200 DPI na bleskurychlé manévry s rozlišením až 8200 DPI. Logitech G500s má 10 programovatelných ovládacích prvků (také s podporou LGS) a měla by stát 1819 Kč.

Logitech G400s Optical Gaming Mouse

Tato myš také obsahuje technologii Delta Zero, má 8 programovatelných ovládacích prvků a podle výrobce by měly hlavní mechanické mikrospínače myši být testovány na životnost 20 milionů kliknutí. Programovatelná tlačítka umožňují přepínat mezi několika úrovněmi rozlišení DPI, rychle vybírat volby na obrazovce, prohlížet mapu hry, pálit v úhlu 180 stupňů při rozlišení 4000 DPI nebo přejít na jemné míření s přesností na jeden pixel nebo volbu strategie v reálném čase (RTS) při rozlišení 400 DPI – všechna tlačítka jsou prakticky umístěna nad a pod rolovacím kolečkem. Očekává se, že se bude prodávat za 1559 Kč.

Logitech G100s Optical Gaming Mouse

Logitech G100s Optical Gaming Mouse byla podle výrobce vytvořena speciálně pro hry typu RTS a MOBA. Je určena pro praváky i leváky, má také vydržet až 20 milionů kliknutí, je osazena senzorem Delta Zero a má odolný hydrofobní potah. Bude stát 1039 Kč.

Logitech G19s Gaming Keyboard

Herní klávesnice Logitech G19s Gaming Keyboard zásobuje hráče stálým přísunem informací, včetně důležitých statistik, aplety pro konkrétní hry a informačními panely, které lze přizpůsobit podle svého, to vše v plných barvách na integrovaném a nastavitelném herním LCD displeji GamePanel. Nastavitelné je rovněž podsvícení jedním ze 16 milionů barevných odstínů. Každému profilu a profilovému režimu lze přiřadit jinou barvu. Hydrofobní potah na opěrce dlaní pomáhá zajistit, aby se vám ruce ke klávesnici nelepily, zatímco odolný dvojitý UV potah zaručuje extrémní trvanlivost potisků kláves. Pomocí aplikace LGS si můžete nakonfigurovat 12 programovatelných „G-kláves“, kterým lze přiřadit až 36 různých funkcí ve třech odlišných režimech, takže jedné klávese můžete přiřadit tři makra. Klávesnice nabízí i dva vysokorychlostní porty USB 2.0, takže můžete přenášet data do a z přenosných zařízení – například přehrávačů MP3 a flash disků – a současně dobíjet zařízení napájená akumulátorovými bateriemi. Klávesnice navíc umožňuje „anti-ghosting“, čili vám dává možnost stisknout více (až 26) kláves najednou, takže můžete provádět mnoho složitých akcí, aniž by se navzájem rušily nebo docházelo k jejich vzájemnému blokování. Má se prodávat za doporučenou cenu 5199 Kč.

Logitech G510s Gaming Keyboard

Logitech G510s Gaming Keyboard  je osazena 18 programovatelnými „G-klávesami“, které umožňují nakonfigurovat si až 54 různých funkcí ve třech odlišných herních režimech. Prostřednictvím softwaru LGS tak lze jedné klávese přiřadit až tři makra. Kromě možnosti vybrat si barvu podsvícení tlačítek je klávesnice stejně jako výše uváděný model vybavena i podsvíceným LCD panelem s přehledem o statistikách her, systémových informacích a údajích o VoIP komunikaci. I tato klávesnice má hydrofobní potah na opěrce dlaní, jenž pomáhá zajistit, aby se vám ruce ke klávesnici nelepily, zatímco odolný dvojitý UV potah zaručuje extrémní trvanlivost potisků kláves. Očekává se, že herní klávesnice Logitech G510s bude k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 3119 Kč.

Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset a Logitech G230

Náhlavní sada s prostorovým zvukem Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset je založena na technologii Dolby Headphone umožňující vytvořit zvukové pole v celém prostoru 360 stupňů, díky kterému můžete slyšet i to, co ve hře právě nevidíte. Díky prostorovému zvuku Dolby Headphone 7.1 uslyšíte až sedm oddělených kanálů zvukových dat, plus basový efektový kanál. Podobně jako herní náhlavní sady s prostorovým zvukem Logitech G230 je tato náhlavní sada vybavena omyvatelnými náušníky, jež pro dlouhé herní seance nabízejí měkké a pohodlné usazení. Budete-li chtít, aby vás ostatní slyšeli, lze mikrofon s funkcí rušení okolního hluku nastavit tak, že bude slyšet pouze váš hlas. Pokud mikrofon právě nepoužíváte, je možné jej snadno sklopit a otočit stranou, takže vám nebude překážet. Tento headset se bude prodávat za 2079 Kč. O něco levnější (1559 Kč) bude Logitech G230.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud