Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové příslušenství udělá z telefonu Xiaomi 13 Ultra téměř zrcadlovku

Pavel Trousil 19.04.2023

Smartphone Xiaomi 13 Ultra má fotoaparát s jednopalcovým snímačem a můžete s ním pořídit skvělé snímky. Pokud to s fotografováním myslíte vážně, můžete si dokoupit i kit a dovybavit ho gripem s baterií a ovládacími prvky, tedy spouští a zoomem. Na objektivy lze také nasadit 67mm filtr. K zrcadlovce pak už telefon nemá daleko.

Nejnovější vlajková loď společnosti Xiaomi se jmenuje 13 Ultra a chce být dokonalým fotosmartphonem. Jeden z jeho fotoaparátů má dokonce velký 1palcový snímač s rozlišením 50Mpx a objektiv se dvěma clonami. Dvě clony měl naposledy model Samsung Galaxy S9 v roce 2018, který mohl přepínat ze světelnosti f1,5 na f2,4. Xiaomi má o něco větší rozsah než Samsung: může přepínat mezi f1,9 a f4,0.

xia1-nahled

Příslušenství pro Xiaomi 13 Ultra vylepepší fotografické funkce. | Zdroj: Xioami TZ

Kromě tohoto fotoaparátu má Zadní Xiaomi 13 Ultra ještě další tři fotoaparáty - všechny s 50Mpx snímačem Sony IMX858 s úhlopříčkou 1/2,51 palce. Co se týká objektivů, jeden je širokoúhlý, jeden je 3,2X teleobjektiv a další 5X teleobjektiv.

Pokud to s fotografováním smartphonem myslíte vážně, můžete si k němu za 116 USD pořídit ještě pěkný balíček nazývaný "Professional Camera Bundle", nebo „Xiaomi 13 Ultra Camera Kit“. Má dvě části: zaprvé je to pouzdro na telefon s adaptérovým kroužkem. Ten umožňuje na objektivy našroubovat filtry standardní velikosti, jako je kruhový polarizační filtr nebo filtr neutrální hustoty, nebo nasadit přiloženou krytku objektivu.

xia2-nahled

Smartphone se díky fripu lépe drží, vydrží déle na baterie, použít můžete fitry a fyzická tlačítka. | Zdroj: Xioami TZ

Dále je tu gripová část, která kromě velkého držadla, za který můžete smartphone snadněji držet, obsahuje fyzické dvoustupňové tlačítko spouště obklopené otočným přepínačem zoomu ve stylu point-and-shoot a šňůrku na krk. Do gripu fotoaparátu se vešla i 330 mAh baterie. Grip fotoaparátu LG G5 měl dokonce baterii s kapacitou 1200 mAh.

Zdroj: Tradingshenzhen


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud