Menu

100 MB/s s novými síťovými disky Western Digital

15.10.2010 10:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
100 MB/s s novými síťovými disky Western Digital

100 MB/s s novými síťovými disky Western Digital | foto: CHIP

Western Digital představil novou verzi externího síťového pevného disku My Book Live, který je určen primárně pro domácnosti a má usnadňovat centralizaci domácích digitálních médií. Podle tiskové zprávy má disk díky gigabitovému přenosu dat dosahovat rychlosti až 100 MB/s. Data by se tedy měla přenášet až třikrát rychleji než u tradičních externích disků s rozhraním USB 2.0.

Pevný disk v síťovém mediálním serverovém zařízení My Book Live nabízí možnost sledovat video, fotky či poslouchat hudbu na počítačích platformy Mac či PC, které jsou propojeny domácí sítí a díky certifikaci DLNA umožňuje posílat multimediální obsah na obrazovku televizoru. Disk podporuje komunikaci s multimediálními zařízeními s certifikací DLNA, jako jsou například mediální přehrávače WD TV  Live Plus, Blu-ray přehrávače nebo herní konzole Xbox 360 a PlayStation 3. Uživatelé mohou také přehrávat hudbu a video uložené na disku prostřednictvím  iTunes, stejně tak prohlížet fotografie na svých zařízeních iPhone, iPod touch či iPad. Uživatelé dále mohou přistupovat ke svým datům a sdílet tato data uložená na disku My Book Live z libovolného počítače připojeného k internetu prostřednictví služby vzdáleného přístupu. 

Síťový disk My Book Live bude k dostání v kapacitách 1 TB a 2 TB a je kompatibilní se systémy Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard a Snow Leopard, a také pro zařízení DLNA/UPnP. My Book Live má omezenou 3letou záruku a na evropském trhu bude dostupný  koncem roku 2010 . Předpokládaná koncová cena 180 EUR pro 1 TB a 240 EUR pro 2 TB.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení