Menu

100palcový laserový TV přijímač

15.01.2013 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
100palcový laserový TV přijímač

100palcový laserový TV přijímač | foto: CHIP

Laserovou "televizi" s úhlopříčkou 100 palců představila na veletrhu CES v Las Vegas společnost LG Electronics. Systém domácího kina LG Hecto poskytuje výhody Smart TV a Digital TV a skládá se z projekční plochy a externí projekční jednotky UST (Ultra Short Throw). Ta je schopna zobrazení na extrémně krátkou vzdálenost. Zařízení využívá laserovou technologii zobrazení firmy LG a poskytuje rozlišení Full HD 1080p a dynamický kontrast 10 000 000:1.

Laserový TV přijímač s projekční technologií je vhodný jak pro zasedací místnosti, tak i do obývacích pokojů. V minulosti byl pro zobrazení tak rozměrného obrazu potřebný značný prostor a kvůli tomu se příliš nedařilo rozšířit velké projekční obrazovky do domácností.  S nástupem UST projektorů však tato nevýhoda odpadá, protože jejich zobrazovací optický člen je vzdálen pouze 56 centimetrů od obrazovky.

TV přijímač podporuje platformu Smart TV od LG, jejíž součástí jsou všechny funkce, kterými LG vybavuje své TV přijímače, včetně Smart Worldu, LG Cloudu, dálkového ovladače Magic Remote a technologie WiDi od společnosti Intel. Součástí systému je také digitální TV tuner a uživatelé se mohou připojit k sociálním sítím a využívat služeb video na přání (VoD). Televizor také umožňuje správu osobního obsahu, například fotografií, domácího videa a hudebních knihoven prostřednictvím LG Cloud. V projekční jednotce jsou vestavěné dva 10W reproduktory. Projekční systém založený na laserovém principu používá v projekční jednotce speciální lampy. Jejich životnost dosahuje 25 tisíc hodin.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení