Menu

11 zranitelností v Samsung Galaxy S6 Edge

08.11.2015 20:36 | Karel Kovar + Přidat komentář
11 zranitelností v Samsung Galaxy S6 Edge

11 zranitelností v Samsung Galaxy S6 Edge | foto: CHIP

Interní soutěž mezi severoamerickým a evropským týmem Googlu Project Zero skončila 11 nalezenými mezerami v oblíbeném chytrém telefonu.

Přibližně před rokem se Google rozhodl, založit tým bezpečnostních analytiků, který pod označením Project Zero má za úkol hledat zero-day zranitelnosti. Důležité ale je, že tento tým nehledá pouze chyby v softwaru společnosti Google, ale i v jiných programech, který běžně uživatelé používají.

Před několika týdny se v interní soutěži utkaly při hledání chyb v oblíbeném smartphonu Samsung Galaxy S6 Edge. Výsledkem bylo 11 nalezených zero day zranitelností, především v ovladačích a při zpracování multimédií – kompletní zprávu, včetně podrobného seznamu a popisu nalezených zranitelností najdete na webu Projectu Zero: http://googleprojectzero.blogspot.co.uk/2015/11/hack-galaxy-hunting-bugs-in-samsung.html

Dobrou zprávou nicméně je, že většina chyb je již opravená – bez záplaty jsou aktuálně pouze tři zranitelnosti. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení