Menu

16 let stará chyba v procesorech Intel

05.11.2015 18:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
16 let stará chyba v procesorech Intel

16 let stará chyba v procesorech Intel | foto: CHIP

Na hackerské konferenci Black Hat byla minulý týden prezentována neuvěřitelná chyba v procesorech, která pochází ještě z dob Pentia Pro.

V rámci hackerské konferenci Black Hat, která proběhla minulý týden v Las Vegas, odhalil Christopher Domas, bezpečnostní výzkumník z Battelle Memorial Institute neuvěřitelnou chybu v procesorech od společnosti Intel. Ta umožňuje útočníkům spustit škodlivý kód přímo na úrovni procesoru, mimo dosah operačního systému a pochopitelně i antivirového programu. Chyba umožňuje útočníkovi například monitorovat stisknuté klávesy a tak získávat uživatelská jména a hesla. Poprvé se chyba objevila už v roce 1995, problém byl opraven až v lednu roce 2011 (u procesorů Sandy Bridge). I proto bezpečnostní experti odhadují, že v současnosti na světě existují stovky miliónů zranitelných počítačů. Další podrobnosti, včetně přesného popisu jak zranitelnost funguje najdete na webu TheRegister na adrese http://www.theregister.co.uk/2015/08/11/memory_hole_roots_intel_processors/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení