Menu

27“ iMac s Retina 5K displejem

17.10.2014 12:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
27“ iMac s Retina 5K displejem

27“ iMac s Retina 5K displejem | foto: CHIP

Kromě nových iPadů představil Apple i nové počítače iMac se 27“ displejem s vysokým rozlišením. Retina displej 5K má celkem 14,7 milionu bodů, takže zobrazuje ostřejší text a skvělá videa a fotografie. Počítač pohání čtyřjádrové procesory a výkonná grafika.

imac27-accessories-yosemite-dock-print-nahled

Počítač Applu iMac typu vše v jednom se dočkal několika inovací. Hladní změnou je použití 27“ displeje s vysokým rozlišením a zvýšení výkonu. Jde v současné době o nejvýkonnější iMac. Displej má rozlišení 5120×2880 bodů, což je čtyřikrát více, než má standardní 27“ iMac a o 67 procent více, než mají displeje 4K. Vyšší rozlišení ocení především grafici a ti, kteří pracují s fotografiemi a videem. Písmo i grafika je mnohem ostřejší. V aplikacích, jako je Final Cut Pro X, lze zobrazit 4K video v plné velikosti a přitom na displeji zůstane i prostor pro ovládací prvky.

imac27-yosemite-homescreen-print-nahled

Kromě displeje byl vylepšen i výkon počítače iMac. Pohání ho 3,5GHz procesor Intel Core i5, případně i 4GHz Intel Core i7. O grafiku se stará karta AMD Radeon R9 M290X, nebo AMD Radeon R9 M295X. Standardně se počítač dodává s 8 GB paměti a 1TB Fusion diskem. Počítač běží na OS X Yosemite. Ceny začínají na 2 499 USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení