Menu

5,5“ smartphone Lenovo A7010

15.12.2015 16:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
5,5“ smartphone Lenovo A7010

5,5“ smartphone Lenovo A7010 | foto: CHIP

Lenovo A7010  je dostupný 5,5“ telefon s výbavou pro milovníky hudby a videa. Nabízí trojici mikrofonů, fotoaparáty s rozlišením 13 Mpx a 5 Mpx a až 160GB úložiště.

Společnost Lenovo představila nový smartphone A7010. Ten je určen především uživatelům na cestách, kteří vyhledávajícím stylová zařízení za přijatelnou cenu. Nový model je vybaven 5,5“ Full HD displejem se širokými pozorovacími úhly, předními stereo reproduktory s technologií Dolby Audio a systémem 3 mikrofonů pro lepší kvalitu nahrávání.

Systém tří mikrofonů společně s kodekem Wolfson audio podle výrobce odkloní okolní ruch a zlepší kvalitu zvuku již během nahrávání. Kapacita baterie smartphonu je 3300 mAh. Pohání ho osmijádrový procesor MediaTek MT6753 se 64bitovou architekturou, který je doplněný o 2 GB operační paměti. K dispozici je 32GB flash paměť kterou lze rozšířit o dalších 128 GB na paměťové kartičce.

Pro větší zabezpečení všech dat v telefonu je Lenovo A7010 vybaven také řadou bezpečnostních prvků včetně čtečky otisků prstů a senzorů NFC (Near-field-communication). Podporuje také vysokorychlostní připojení LTE (4G). Chytrý telefon je dostupný v matně černém nebo bílém provedení za cenu od 6 999 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Typ a barva

  Na fotce je samozřejmě Lenovo A7010, zezadu je poměrně lehce odlišitelný od Vibe X3, neboť má zcela jinak posazený blesk (u Vibe X3 je mezi čočkou fotoaparátu a čtečkou otisků prstů, zatímco A7010 má blesk vedle stříbrné plošky). Jinak je osazený rovněž přední fotoaparát, jak už tady zmiňoval Ivan (ne, nebyl jsem to já, pouze shoda jmen :-D) V bílé barvě jsem tento model opravdu zatím prodávat neviděl, ale nijak zvlášť jsem po tom ani nepátral, takže kdo ví…

  Reagovat na komentář

  Barva

  Reakce na Honza: lenovo a7010 je ve světě prodáváno jako lenovo vibe x3 lite. V současné době je v čr dostupné v několika eshopech v bílé i černé barvě. Obchody uvádí že se u bílé barvy jedná o oficiální cz distribuci. Nicméně oficiálně byl v obou barvách uveden zatím na Slovensku

  Reagovat na komentář

  Lenovo

  Lenovo A7010 a Lenovo VIBE X3 je totéž. A7010 je název pro evropu. (střední)

  Reagovat na komentář

  lenovo a7010

  podle osazení předního fotoaparátu je to opravdu lenovo a7010

  Reagovat na komentář

  Odkud máte tuto informaci? Já jsem čerpal z tiskové zprávy Lenova, kde je uvedeno „Chytrý telefon Lenovo A7010 je na českém trhu dostupný v matně černém nebo bílém provedení za cenu od 6 999 Kč včetně DPH.“

  Reagovat na komentář

  Na fotce máte Lenovo Vibe X3

  Opravte si fotku. Toto neni Lenovo A7010!
  Lenovo A7010 se dodává jen v černé barvě.

  Na fotce máte Lenovo Vibe X3.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení