Menu

7“ telefonující tablet s Intelem

28.02.2013 12:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
7“ telefonující tablet s Intelem

7“ telefonující tablet s Intelem | foto: CHIP

Asus představil na veletrhu MWC v Barceloně FonePad, sedmipalcový tablet se všemi funkcemi smartphonu, 3G modulem a Androidem 4.1. Zařízení s tloušťkou 10,4 mm a hmotností 340 gramů pohání procesor Intel Atom Z2420 s taktem 1,2 GHz.

 

 

 

Asus FonePad kombnuje možnosti a funkce smartphonu s tabletem o úhlopříčce 7 palců. FonePad spojuje tyto dvě zařízení v kompaktním provedení s povrchovou úpravou z kovu. Novinka váží 340 gramů a její profil měří jen 10,4 mm. Tablet pohání procesor Intel Atom Z2420 na frekvenci 1,2 GHz. Podle výrobce dokáže FonePad přehrávat hardwarově akcelerovaná 1080p Full HD videa a na jedno nabití vydrží až devět hodin. Sedmipalcový IPS displej rozpozná až 10 dotyků najednou a disponuje rozlišením 1280 x 800 bodů.

Díky integrovanému 3G modemu s podporou HSPA+ může být Asus FonePad neustále připojen k internetu. FonePad je vybaven 16GB pamětí pro ukládání dat, kterou může uživatel rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. Tablet má přední kameru s rozlišením 1,2 Mpx určenou hlavně pro videohovory.

Asus FonePad obsahuje několik aplikací dodaných výrobcem: Floating App je určena ke snadné správě běžících aplikací; SuperNote Lite umí zaznamenávat ručně psané poznámky a kresby; WebStorage Office Online slouží k úpravě dokumentů kompatibilních s kancelářskou sadou Microsoft Office. Uživatelé FonePadu také získají doživotně 5 GB online úložného prostoru zdarma ve službě Asus WebStorage.

K FonePadu bude k dispozici i nové příslušenství. Skládací pouzdro VersaSleeve 7 ve čtyřech módních barvách chrání FonePad a umožňuje jej nastavit do polohy pohodlné pro psaní textu nebo sledování videa. Turn Case je lehké pevné pouzdro s měkkým vnitřkem, které udržuje displej tabletu čistý a jeho vestavěný stojánek zpříjemňuje sledování filmů a videí. Asus FonePad bude v ČR v prodeji od dubna 2013, ale jeho cenu výrobce zatím neuvedl.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení