Menu

750GB disk do notebooků

31.03.2010 08:58 | Redakce Chip + Přidat komentář
750GB disk do notebooků

750GB disk do notebooků | foto: CHIP

Western Digital uvedl na trh 2,5“ pevné disky WD Scorpio Blue s kapacitou 750 GB. Jde o v současné době nejvyšší kapacitu v podobě jednoho 2,5“ disku.

WD Scorpio Blue 750 GB využívá plotny s plošnou hustotou 375 GB a tzv. pokročilé formátování, které zefektivňuje formátování a tím zajistí zvýšení dostupné kapacity disku. Další specialitou disku je technologie WD WhisperDrive, která má díky optimalizovaným vyhledávacím algoritmům zásluhu na tom, že WD Scorpio je nejtišším na trhu dostupným pevným diskem ve formátu 2,5 palce. Tyto algoritmy rovněž optimalizují způsob, jakým pevný disk hledá data, což výrazně snižuje spotřebu energie. Před nárazy chrání disk a povrch plotny technologie ShockGuard. Pevné disky WD Scorpio Blue 750 GB (model WD7500BPVT) jsou nyní dodávány prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců. Výrobcem doporučená prodejní cena pevného disku WD Scorpio Blue 750 GB činí cca 140 eur. Na pevné disky WD Scorpio Blue je poskytována omezená tříletá záruka.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení