Menu

Acer Predator: výkon, grafika, zvuk i ovládání

04.09.2017 12:44 | Milan Loucký + Přidat komentář
Acer Predator: výkon, grafika, zvuk i ovládání

Acer Predator: výkon, grafika, zvuk i ovládání | foto: CHIP

Na právě probíhajícím veletrhu IFA 2017 představila společnost Acer ve své herní řadě několik novinek. Některé z nich vypadají opravdu hrozivě. To ale nevadí, přesně tohle hráči totiž vyžadují!

Novými přírůstky v herní linii Predator jsou především dosud nejvýkonnější herní počítače Predator Orion 9000 s Windows 10 a monitor Predator X35 vybavený technologiemi Nvidia G-Sync a Acer HDR Ultra pro mimořádně plynulý a ohromující obraz. Novinkou je i nový headset a myš Predator.

Acer Predator Orion 9000: Výkon, který vidíte

Počítače Predator Orion 9000 byly navrženy tak, aby inspirovaly k hraní her. Mají černostříbrný exteriér připomínajícím kosmickou loď a přizpůsobitelné RGB osvětlení po stranách předního panelu. Masivní boční okno dává na odiv výkonný interiér. I přes velikost tohoto průzoru je zajištěna ochrana komponent vůči elektromagnetickému rušení (EMI). Ventilátory s přizpůsobitelným RGB osvětlením vytváří virtuální světelnou show. Nové sestavy lze přesouvat z jednoho místa na druhé díky dvěma kolečkům a rukojetím. Bez šroubováku demontovatelné bočnice umožňují vylepšení komponent a tlačítkem otvíratelná vrchní část uživatelům poskytuje rychlý způsob, jak přepínat ventilátory. Vpředu je kolébka pro headset.

„Predator Orion 9000 je tím nejvýkonnějším počítačem, jaký jsme kdy vyrobili,“ řekl Jeff Lee, generální ředitel divize stacionárních počítačů, IT Products Business, společnost Acer. „Díky 4-way grafickému řešení a 18jádrovým procesorům jde o platformu, která hráčům a náročným uživatelům přinese více, než o čem kdy snili.“

Kapalinové chlazení a IceTunnel 2.0 se stará o chladné komponenty

Počítače Predator Orion 9000 jsou vybaveny kapalinovým chlazením a technologií Acer IceTunnel 2.0, aby byly zajištěny nízké teploty komponent i v průběhu plné zátěže při intenzivním hraní her. IceTunnel 2.0 je pokročilé řešení pro řízení průtoku vzduchu, které rozděluje systém do několika tepelných zón, z nichž má každá samostatný tunel pro odvod tepla. Obrovské kovové panely v přední a vrchní části umožňují dostat více chladnějšího vzduchu dovnitř a stoupající horký vzduch z kapalinového chlazení procesoru zase ven, zatímco až pět 120mm ventilátorů v přední, horní a zadní části kanálu žene vzduch skrz skříň. Část proudění vzduchu je přesměrována směrem k zadní části základní desky pro ochlazování úložišť. Grafické karty jsou vybaveny ventilátory se směrovaným průtokem vzduchu (blower-style), které vyhánějí horký vzduch ze zadní strany skříně, zatímco je počítačový zdroj umístěn zcela samostatně, aby se komponenty navzájem tepelně neovlivňovaly.

Extrémní platforma pro hraní her a tvorbu obsahu

Společnost Acer je jedním z prvních velkých OEM výrobců, kteří osadili herní počítač nejnovějšími grafickými kartami AMD Radeon RX Vega. Acer navíc podporuje až čtyři karty Radeon RX Vega, které pak poskytnou téměř fotorealistické snímky – v reálném čase, při vysokých rozlišeních, ve stereo režimu a při vysokých obnovovacích frekvencích. Hráči také mají možnost sáhnout po dvou grafických kartách Nvidia GeForce GTX 1080Ti v režimu SLI, které s lehkostí zvládnou virtuální realitu.

Predator Orion 9000 nabídne až 18jádrový procesor Intel Core i9 Extreme Edition a až 128 GB čtyřkanálové paměti DDR4, což mu umožní snadno zvládnout výpočetně náročné úkoly a poskytnout mimořádný výkon.

Acer Predator X35: Obraz, který budí respekt

Tento velký 35" monitor s poměrem stran 21:9 se může pochlubit zakřivením 1800R a rozlišením WQHD (3440 x 1440 px). Je vybaven technologiemi Nvidia G-Sync, Acer HDR Ultra a quantum dot, a navíc poskytuje díky vysokému dynamickému rozsahu ten nejlepší možný kontrast. Pokročilé lokální stmívání v 512 individuálně řízených zónách rozsvítí světlo pouze tehdy, když je vyžadováno. Predator X35 poskytuje širší a hlouběji saturovaný barevný gamut pokrývající 90 % barevného prostoru DCI-P3 a rozsah jasu, který je několikrát vyšší než u tradičních monitorů s dynamickým rozsahem. Rychlá 4ms odezva a vysoká obnovovací frekvence 200 Hz v kombinaci s technologií NVIDIA G-SYNC se stará o absolutně plynulé a živé hraní bez roztrhávání obrazu či artefaktů.

Technologie Acer BlueLightShield umožňuje snížit míru vystavení modrému světlu, a to výběrem ze čtyř různých nastavení filtru. Prvotřídní VA panel se chlubí až 178° vertikálními i horizontálními pozorovacími úhly. Technologie Dark Boost umožňuje pozorovat jemné detaily v prostředí se slabým osvětlením.

Příslušenství Predator pro lepší hraní

Herní headset Predator Galea 500 vás umístí přímo doprostřed hry a umožní vám i slyšet a nejen vidět přesné umístění prvků ve hře. Technologie Acer TrueHarmony 3D Soundscape obnovuje akustický prostor založený na orientaci hlavy hráče a přesvědčí mozek, že zvuk přichází z neměnného směru. Při otáčení hlavy se virtuální zvuk přizpoůsobí a tak vnímáte příchozí zvuk pořád jen z jednoho směru.

Nová herní myš Predator Cestus 500 má jedinečný design s dvojitým tlačítkem, které hráčům umožňuje nastavit odpor kladoucí při kliknutí, a to v závislosti na hře, kterou budou hrát. Pro hry typu FPS, které vyžadují hbitější reakci, je vhodnější lehčí odpor tlačítka, zatímco pro jemné manévry v RTS hrách je vhodnější odpor větší. Myš je také vybavena RGB osvětlením s 16,8 miliony barev, osmi světelnými vzory, pěti profily nastavení, osmi programovatelnými tlačítky a pozlaceným USB konektorem.

Herní stolní počítače Predator G9 budou k dispozici v listopadu za ceny od 1999 €. Monitor Predator X35 v prvním čtvrtletí 2018. Herní headset Predator Galea od listopadu za cenu 299,99 € a herní myš Predator Cestus 500 bude k dispozici v listopadu za 89,99 €.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení