Menu

Acer představil na výstavě IFA svůj první konvertibilní Chromebook

03.09.2015 13:40 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Acer představil na výstavě IFA svůj první konvertibilní Chromebook

Acer představil na výstavě IFA svůj první konvertibilní Chromebook | foto: CHIP

Displej nového chromebooku od Aceru můžete dle libosti otáčet až o 360° a to díky novým pantům. Počítač je založen na procesoru Celeron a má rychlejší Wi-Fi kartu standardu 802.11ac s technologií 2x2 MIMO.

Acer přichází se svým prvním konvertibilním chromebookem, modelem Acer Chromebook R 11. Lze s ním snadno přecházet mezi čtyřmi režimy používání: notebook, tablet, displej a stan. Podle společnosti Gartner je Acer přední světovou značkou chromebooků s více než 36% podílu na trhu v roce 2014 .

Se svou tloušťkou jen 19,2 mm a hmotností 1,25 kg se Chromebook R 11 snadno vejde do batohu. Tento lehký počítač se také může pochlubit technologiemi, jako je rychlé Wi-Fi připojení 802.11ac 2x2 MIMO a založen je na procesoru Intel Celeron. Kromě toho nabízí Chromebook R 11 i rychlý port USB 3.0 a rychlé nabíhání systému.

Zadní strana víka tentokrát není z plastu, ale z hliníku a je opatřena texturovaným kovovým povrchem. 11,6" HD (1 366 × 768 px) displej s širokými pozorovacími úhly doplňuje HD webová kamera s podporou funkce HDR (High Dynamic Range). Acer Chromebook R 11 bude u nás k dispozici v listopadu za ceny od 9 490 Kč. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení