Menu

Adobe AIR uvolněn pro Android

08.10.2010 15:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Adobe AIR uvolněn pro Android

Adobe AIR uvolněn pro Android | foto: CHIP

Pro zařízení se systémem Android se brzy objeví řada aplikací napsaných ve Flashi a v příbuzných technologiích, které podporuje Adobe AIR.

Aplikace Adobe AIR pro Android je již nyní dostupna na Androidím trhu; potřebujete však pro ni alespoň Android 2.2. Sama ovšem nedělá nic než to, že umožňuje běh aplikací pro AIR. Aplikace pro AIR lze nyní sestavit jako nativní aplikace (.apk) pro Android OS a šířit je stejně jako jakékoli jiné aplikace pro Android.

Adobe AIR jako platforma umožňuje vytvářet samostatné aplikace ve Flashi a v ActionScript 3 a také v HTML a JavaScriptu. Dosud byla dostupná pro Windows, Mac OS X a Linux. S jejím vydáním pro Android můžeme očekávat nárůst počtu aplikací pro Android. Mnohé dosavadní aplikace pro AIR lze totiž přenést poměrně snadno: zdrojové kódy samy o sobě jsou přenositelné úplně, ale aplikace potřebuje být uzpůsobena pro menší displej.

Vývojové nástroje s podporou Android OS jsou však zatím ve stavu „předběžného vydání“ (prerelease) a neposkytují plné pohodlí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení