Menu

AKA představuje Zásady férového tendru a nabízí kontrolu zadávací dokumentace

12.04.2015 20:16 | Aleš Přistál + Přidat komentář
AKA představuje Zásady férového tendru a nabízí kontrolu zadávací dokumentace

AKA představuje Zásady férového tendru a nabízí kontrolu zadávací dokumentace | foto: CHIP

Projekt Férový tendr má za cíl eliminovat zbytečně vypisované tendry a pro ty ostatní stanovit jasná pravidla, z jejichž dodržování profitují agentury i zadavatelé. 

Asociace komunikačních agentur (AKA) přichází s rozšířením Zásad férového tendru a s nabídkou dalších služeb, které rozvíjejí iniciativu Férový tendr. Projekt Férový tendr má za cíl eliminovat zbytečně vypisované tendry a pro ty ostatní stanovit jasná pravidla, z jejichž dodržování profitují agentury i zadavatelé. 

S iniciativou Férový tendr přišla AKA koncem roku 2014. Projekt do této chvíle stavěl především na mapování trhu a postojů agentur i zadavatelů. K dnešnímu dni bylo na základě těchto zjištění zpracováno 9 základních Zásad férového tendru, které  pojmenovávají nejčastější chyby či nedorozumění při organizaci výběrových řízení u nás. Zásady férového tendru do detailu rozvádí brožura, která je umístěna na webu www.ferovytendr.cz, a kterou si mohou zájemci stáhnout zde.

Zásady férového tendru:

  • Tendr jen když je potřeba
  • Rozumný počet agentur
  • Rozpočet není tajný
  • Dostatek času a jasný timing
  • Dostatek příležitostí k setkání týmů
  • Jasná hodnotící kritéria a zpětná vazba
  • Účast odpovědných osob
  • Nezatěžujme se zbytečnostmi
  • Požadavek exkluzivity není automatický

Zpracováním Zásad iniciativa nekončí, ale naopak startuje. Cílem je vytvořit platformu pro diskuzi a další rozvoj. Výsledkem budou v budoucnu případové studie dokumentující výhody respektování Zásad, vzory jednotlivých dokumentů používaných ve výběrových řízeních apod. Diskuze budou probíhat online, ale i v rámci workshopů, které bude AKA zájemcům nabízet.

Firmy, které si nejsou jisté, zda při plánování a realizaci výběrových řízení postupují efektivně a férově, mohou využít nově představenou službu „Ověření briefu“. AKA nabízí všem, kdo se chtějí řídit Zásadami férového tendru, bezplatnou kontrolu zadávací dokumentace, kterou v současné době při vypisování tendrů používají. Zadávací dokumentaci posoudí z hlediska Zásad férového tendru odborníci z Asociace komunikačních agentur. V případě dokumentace, která se týká oblasti digitálních řešení, se jako konzultanti připojí zástupci digitální sekce – Digitální agentury, sekce při AKA. Zájemci mohou svou stávající dokumentaci poslat na adresu info@ferovytendr.cz a do dvou týdnů ji dostanou zpět s odborným komentářem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení