Menu

Amazon v češtině

07.11.2017 16:18 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Amazon v češtině

Amazon v češtině | foto: CHIP

Největší internetový obchod Amazon přeložil svůj e-shop do češtiny. Nakupování tedy bude pro české zákazníky jednodušší.

V internetovém obchodě Amazon najdete přes 100 milionů produktů. Přeložení do češtiny (které zatím není dokonalé), tedy nebylo vůbec jednoduché. Zákazníci najdou ochod stále na stránce amazon.de – nově si ale mohou kliknout na ikonu zeměkoule na horní liště a přepnout na „Čeština – CS“, případně mohou rovnou na amazon.cz. Novinkou je i telefonický nebo e-mailový zákaznický servis nebo objednávka v českém jazyce.

"Jsme rádi, že Amazon.de je teď pohodlnější pro větší množství česky mluvících zákazníků, kteří zde mohou nakupovat v češtině. Tento krok nás opět přiblížil k naší vizi - umožnit zákazníkům nakupovat cokoliv potřebují bez jakýchkoliv bariér na kterékoliv z našich evropských stránek," uvedl regionální manažer Ralf Kleber.

Na Amazonu mohou zákazníci vybírat ze široké nabídky produktů ve více než 30 kategoriích. Možnost výběru češtiny jako preferovaného jazyka je k dispozici v prohlížečích stolních počítačů a notebooků. Zákazníci, kteří na Amazonu nakupují opakovaně, si ji mohou také uložit ve svém profilu. Web Amazonu je pro zákazníky dostupný vedle němčiny také v nizozemštině, angličtině, polštině a turečtině.

Firma v roce 2013 otevřela ve středočeské Dobrovízi centrum vráceného zboží a v roce 2015 tam zahájilo provoz i distribuční centrum. V budově je možné uložit až 18 milionů kusů zboží a za jeden den vypravit až jeden milion zásilek. Amazon je největším internetovým obchodem na světě, celkem má zhruba 130 distribučních center.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení