Menu

Android 12 i pro levnější smartphony: Google oznamuje novou verzi Android Go

17.12.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Android 12 i pro levnější smartphony: Google oznamuje novou verzi Android Go

Android 12 i pro levnější smartphony: Google oznamuje novou verzi Android Go | foto: Adrien/Unsplash

Google oznámil nové podrobnosti o systému Android 12 Go Edition. Tato verze je speciálně navržena pro smartphony bez špičkového hardwaru.

Internetový gigant Google zveřejnil podrobnosti o systému Android 12 Go Edition a uvedl, že bude k dispozici od roku 2022. Poskytl také přehled funkcí, ve kterém popisuje všechny novinky a zajímavosti nové verze. Píše o tom na svém blog.google v příspěvku "A closer look at Android 12 (Go edition)".

Většina z uživatelů se s Androidem 12 Go Edition pravděpodobně nesetká, ale pro ty, kdo na něj čekají, by to mohla být skvělá aktualizace. Google v této souvislosti také informoval, že Android Go Edition má v současnosti 200 milionů aktivních uživatelů denně.

Android 12 Go: na co se mohou uživatelé těšit

android12go

Google oznámil Go verzi Androidu 12. | Zdroj: Denny Müller/Unsplash

Vyšší rychlost

V případě verze Android Go Edition se vývojáři zaměřili na optimalizaci všech aspektů mobilního operačního systému. Cílem bylo, aby běžel rychleji a plynuleji, protože je navržen především pro zařízení nižší třídy. Podle Googlu se rychlost spouštění aplikací zvýší o 30 %, stejně jako tomu údajně bude i u nové efektní úvodní obrazovky Androidu 12.

Delší čas běhu na akumulátor a více paměťového prostoru

Android 12 Go Edition obsahuje funkci hibernace aplikací, která byla poprvé určena pro zařízení se systémem Android 11, a to aby uživatelům pomohla prodloužit výdrž na akumulátor. Tato funkce vrací zpět oprávnění ke spouštění aplikace, pokud se delší dobu nepoužívá. Ti, kdo potřebují více úložného prostoru, mohou použít aplikaci Files Go. Pomocí ní lze soubory do 30 dnů obnovit a odstranit ty, které už nejsou potřeba. Může tak uvolnit místo paměťového úložiště, kdykoliv je to potřeba.

Inteligentnější

Android 12 Go Edition by měl více přispět k porozumění obsahu. Pokud se potřebujete rychle orientovat v zobrazeném textu, můžete z uživatelského rozhraní aktuální aplikace rychle přistupovat k nástrojům, jakými jsou například Překladač Google.

Android 12 Go by měl také nabídnout větší ochranu osobního prostoru

a12go

Podle informací Googlu Android 12 Go Edition spouští aplikace rychleji. Také má zabudovanou notifikaci hibernace nepoužívaných aplikací. | Zdroj: blog.google

Nearby Share a profil hosta

Novinkou je možnost sdílení obsahu offline se spárovanými zařízeními v blízkosti pomocí funkce Nearby Share a platformy Google Play. Uživatelé tak mohou šetřit svá data.

Další novinkou je také přístup k přihlášení k profilu hosta přímo na zamykací obrazovce. Snadno tak můžete tento profil zvolit ještě před zpřístupněním zařízení a opětovně změnit na svůj vlastní, jakmile jste hotovi.

Ovládací panel ochrany dat

Součástí systému Android 12 Go Edition bude také ovládací panel řízení soukromí (Privacy dashboard). Uživatelům umožní získat přehled o jejich soukromí v rámci používaného zařízení a rychle ovládat například přístup k mikrofonu a fotoaparátu. Pokud bude v systému Android 12 některá z aplikací používat mikrofon a fotoaparát, v horním pravém rohu displeje se zobrazí indikátor této aktivity. I tato funkce bude k dispozici v edici Go.

Google také uvádí, že vývojáři přidali možnost udělit oprávnění pro sdílení přibližné polohy. Aplikacím se tak už nemusí poskytovat údaje o přesné poloze uživatele.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení