Menu
CHIP Speedtest

Android 12: snímky obrazovek ukazují nový design

11.02.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Android 12: snímky obrazovek ukazují nový design

Android 12: snímky obrazovek ukazují nový design | foto: .RGB./Foter.com

Na internetu se objevily screenshoty, zobrazující novou verzi mobilního operačního systému Android 12. Uživatelé se mohou těšit na zajímavé nové funkce. Google vydá novou verzi Androidu 12 s největší pravděpodobností na podzim 2021.

Než se finální verze objeví na zařízeních uživatelů, jsou první náhledy a beta verze určeny především pro hlavní firemní a vývojářské partnery, aby měli dostatek času se připravit na nadcházející změny.

V jednom z dokumentů byly objeveny snímky obrazovek právě jedné z předběžných verzí nového systému. Informuje o tom server XDA Developers. Mnohé naznačuje, že unikly z originálního dokumentu Google. Věrohodnost obrázků ale nelze zcela prokázat.

Android 12: zřejmě několik změn na domovské obrazovce

Na jednom ze snímků, pravděpodobně patřících Androidu 12, je vidět nové zobrazení pro oznámení. To už není průhledné, ale jeho grafika je provedena ve světle béžové barvě. Je ale potřeba také přihlédnout k tomu, že zobrazení může být individuální a záleží na zvoleném tématu, případně aktivovaném tmavém režimu.

Dále to vypadá, že bude zachováno oddělení oznámení o konverzacích od ostatních notifikací. Výrazněji než dříve jsou také zaoblené rohy a k viditelným změnám patří i přehození pozic času a data na hlavní obrazovce.

Kromě toho se nyní v pravém horním roku nad displejem baterie a napájení zobrazují nové ikony, které uživatele informují, zda jsou aktivní kamera nebo mikrofon. S tím souvisí i funkce plánovaná do budoucna, která bude prostřednictvím stavového řádku informovat o využívání kamery nebo mikrofonu některou z aplikací. Pokud na jejich symboly klepnete, zobrazí se zpřesnění, o které aplikace se jedná.

V nastavení ochrany soukromí bude také brzy možné kameru i mikrofon zcela deaktivovat. Jeho součástí bude i možnost vypnout ukládání aktuální polohy.

androidmockup-hs

Takto by mohla vypadat domovská obrazovka nové verze Android 12. | Zdroj: XDA Developers

 

Android 12 bude mít také nové widgety

Zobrazování widgetů v Androidu 12 bude pravděpodobně také přepracováno. Na snímku obrazovky je vidět widget pro konverzace, ve kterém bude možné zobrazovat nové příchozí zprávy nebo zmeškané hovory.

androidmockup

Zobrazení widgetu v informačním úniku Androidu 12 připomíná řešení Apple v aktuálních verzích iOS. | Zdroj: XDA Developers

 

Úniky o Androidu 12: jak věrohodné jsou informace o plánovaných změnách?

Pokud jde o informační úniky o Androidu 12, je na místě zdůraznit, že i přesto, že obrázky pocházejí velmi pravděpodobně od samotného Google, je na nich viditelná pouze předběžná verze operačního systému. Znamená to, že i pokud by dokumenty byly autentické, až do verze Developer Preview, Beta a Final lze mnoho věcí v operačním systému stále měnit nebo odebírat. První preview verze se očekává koncem února, beta ji následuje obvykle v létě. Nejpozději v té době by už mělo být jistější, co lze v systému Android 12 nakonec očekávat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.