Menu

Android 8 na dohled

23.05.2017 11:48 | Milan Loucký + Přidat komentář
Android 8 na dohled

Android 8 na dohled | foto: CHIP

Na developerské konferenci I/O představil Google svůj nový operační systém Android 8, známý též pod přezdívkou „O“.

Android O je nyní k dispozici jako veřejná beta určená k testování. K tomu, abyste si mohli nový systém nainstalovat jako beta tester, je však třeba vědět některé důležité údaje, které přinášíme v závěru článku.

Úvodní video k novému Androidu: http://videos.chip.de/p/1741931/sp/174193100/playManifest/entryId/0_qeh7aapo/format/url/protocol/http/flavorParamId/487041.

Betaverze nového operačního systému je ke stažení například na stránkách německého Chipu: http://www.chip.de/downloads/Android-O-Android-8_90745911.html.

Android O neboli osmá verze operačního systému Googlu dospěla do developerské fáze, to je už jen krok k tomu, aby se brzy objevila na trhu. První odhady očekávají novou verzi operačního systému ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Nové funkce Android 8.0

Android O nebo Android 8 obsahuje řadu inovací. Prioritou zůstává snaha o úspory energie. V nové verzi systému Android takzvané Background Limits omezují aplikace, jaké se mají provádět na pozadí.

S operačním systémem Android 8 Google zavádí také kanály pro oznámení, které jsou používány individuálně každou aplikací. V budoucnu by mělo být možné aktivovat oznámení aplikací, které bude možné zapnout anebo zcela vypnout, a nechat komunikovat jen pro vás zajímavé kanály, zatímco nezajímavé informace bude možné automaticky potlačit.

Další novinky se nacházejí v rozhraní automatického dokončování nebo adaptivních ikon. Tyto ikony musí být navrženy pouze jednou a pak se přizpůsobují různým zařízením například změnou jejich základního tvaru.

Beta testování

Nejdůležitější podmínkou pro účast v beta testech Androidu O je kompatibilní smartphone. Následující zařízení jsou kompatibilní s beta Android 8:

  • Pixel,
  • pixel XL,
  • pixel C,
  • Nexus 6P,
  • Nexus 5X,
  • Nexus Player.

S kompatibilním přístrojem a po úspěšném přihlášení na stránky Google je vám odeslána nová verze aktualizace. Důležité je, aby při příjmu této verze jste se nacházeli v ve stabilní Wi-Fi síti. Jak oznámil Google, stažení může trvat až 24 hodin, dokud se celá aktualizace nenahraje.

Zda jste skutečně provedli instalaci Android O v beta verzi, můžete zkontrolovat na vašem zařízení po přihlášení v nastavení na „Info“ a „Číslo sestavení“. Objeví-li se označení „OPP“, pak jste úspěšně aktivovali beta verzi ve svém zařízení.

Pokud ovšem nemáte kompatibilní smartphone Google, budete muset chvíli počkat, než budete moci Android O vyzkoušet. Nicméně v tuto chvíli stále ještě mnoho uživatelů mobilních telefonů čeká na aktualizaci stávajícího operačního systému na Android 7…

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení