Menu

Ani Apple, Google, Facebook nebo Amazon: nejvíce nenáviděná technologická společnost na světě

01.10.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ani Apple, Google, Facebook nebo Amazon: nejvíce nenáviděná technologická společnost na světě

Ani Apple, Google, Facebook nebo Amazon: nejvíce nenáviděná technologická společnost na světě | foto: Mohammad Rezaie/Unsplash

Při nedávné analýze obrovského množství příspěvků na Twitteru byla zjištěna technologická společnost, na kterou si lidé na celém světě nejvíce stěžovali. Může překvapit, že na prvních místech seznamu nejsou ani Google, Apple, Amazon nebo Facebook.

Webová stránka RaveReviews prozkoumala v rámci nedávné studie více než milion tweetů, v nichž byly zmíněny velké korporace. K určení tzv. "míry nenávisti", tj. procenta negativních tweetů o korporacích, použila automatizovaný nástroj. Výsledky shrnuje ve svém příspěvku "The Most Hated Brands in Every Country".

Zatímco například v USA je to Uber, v sousedním Německu Amazon, u nás je to s hodnotou "míry nenávisti" 41,6 % Microsoft. Redmondský gigant "vyhrál" i celkové pořadí, tedy je z hlediska počtu negativních příspěvků a reakcí celosvětově na prvním místě ve srovnání neoblíbenosti firem.

Tvůrce systému Windows dostává nejvíce tweetů s negativním obsahem v celkem 22 zemích. Pro srovnání: Google a Facebook mají dohromady pouze 24 nejvyšších výskytů.

Apple, Amazon, Microsoft, Google a Facebook na prvních místech žebříčku

amazon

Apple, Amazon, Microsoft, Google a Facebook, přesněji jejich produkty, jsou nejen nejpoužívanějšími, ale společnosti také patří k nejvíce kritizovaným. | Zdroj: Christian Wiediger/Unsplash

Pokud se ale podíváme na čísla vzhledem ke vztahu k trhům, na kterých tyto koncerny působí, výsledek pravděpodobně nevyvolá zrovna velký jásot ani u Amazonu.

Je pravda, že tento zásilkový gigant byl zvolen nejnenáviděnější technologickou společností pouze šestkrát. Pokud ale vezmeme v úvahu, že Amazon působí pouze v 18 zemích, zatímco Microsoft je aktivní téměř po celém světě, vypadá výsledek hned trochu jinak.

Pokud se podíváte na žebříček nejvíce nenáviděných technologických společností ve všech zemích, asi nepřekvapí, že na prvních místech žebříčků jsou všude obří společnosti Amazon, Apple, Facebook, Google a Microsoft. Jejich služby jsou samozřejmě také zdaleka nejpoužívanější.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Internetu vladne cenzura odkedy poskupovali weby miliardary

  Reakce na Vojtěch: Pokym boli web stranky nejaky amatersky nadsenci tak cenzurovanie nebolo lebo A.ani nestihali citat prispevky B.nemali potrebu aby pisali ludia len to co sa hodi papalasom.Osobne si myslim ze cenzura internetu zacala okolo roku 2011 totalna.Vtedy zacali weby kupovat milionary a nadnarodne spolocnosti bankary.vacsina webovych portalov uz nieje nezavysla ale patri bankam a statom.

  Reagovat na komentář

  SONY firma vyrobca TV skus a nikdy viac SONY nic nekupis ver

  Reakce na Andir: Robil som v SONY a nemal som cas ani na obed nejakych 10minut polievka aj druhe normi take ze aby ludia nestihali a povinne chodili v sobotu do prace neplatene samozrejme mal si to v pausalnej mzde.Ked sa za 3–4mesiace spravili televizory na cely rok 2/3 zamestnancov vyrazili a o 7mesiacov pred vianocami zas zacali nabor pre SONY.Su to maximalne spiny zamestnavatelia zneuzivaju nas ako lacnu pracovnu silu a SONY by som nekupil uz absolutne nic nieze p[laystation aj to sa tam vyrabalo.Ako som pisal nahanali ludi aby robili za par mesiacov co by v Japonsku montovali cely rok tak tuna to mali ludia s povinnymi sobotami spravit za 3–4mesiace aby usetrila firma nielen na lacnej pracovnej sile ale aj na mzdach odvodoch celkovo lebo ludi poprepustaju ked si spravia zasoby na vianocne predaje.SONY je odpad a aj tie TV mali nalepku SONY ale obrazovky brali zo Samusngu a Sharpu ziadne vlastne obrazovky nevyrabali len si tam dali logo SONY ale real to bola obrazovka najcastejsie Samsung.

  Reagovat na komentář

  Osobne nejvice nenavidim sony kvuli jejich exkluzivni politice s playstationem taky od nich nehodlam nic kupovat do te doby.

  Reagovat na komentář

  No tak já osobně teda nejvíc nenávidím Facebook. Byť jsem se s jejich cenzurou nesetkal přímo, tak jsou toho plná média. MS je mi vcelku ukradený, tan nemá možnost např. odepřít lidem s nepohodlnými názory přístup k využívání kancelářského balíku či OS. Ale FB zneužívá toho, že si vydobyl prakticky monopol a stal se politickým nástrojem, i když to samozřejmě v žádném případě nepřizná.

  Reagovat na komentář

  Chleba baba na komíně

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení