Pořídili jste si nový mobil? Uživatelé při zprovozňování často opakují stejné chyby – vy už ne
Nový software, nové funkce, změněný design: nový mobil přináší mnoho radosti a zajímavé…
Aplikace na mobil, která vám vydělá peníze? Podvod to není, přesto si dejte pozor | foto: Alexander Mils / Unsplash
S dynamickou dobou plnou internetu, chytrých telefonů a aplikací se do popředí dostávají i všemožné podvody, či menší podvůdky. Populární aplikace Honeygain k těmto prvoplánovým podvodům vyloženě nepatří, i tak si na ni ale dejte velký pozor.
Ve zkratce jde o aplikaci pro váš mobil nebo počítač, která vám vydělává peníze na pozadí. Protože velkým tématem je v moderní době tzv. pasivní příjem, lidé snadno nasednou na lep, protože chtějí vydělat peníze bez snažení.
A to Honeygain skutečně slibuje, celé je to ale ošemetné. Jak Honeygain funguje? Stačí si ji nainstalovat, připojit k internetu a appka na pozadí sdílí internetové připojení a provádí operace na internetu díky tomu, že vy ji pustíte svou internetovou branou – ať už tu domácí, nebo přes mobilní data, na tom de facto nezáleží. Tvůrci na webu uvádí, že „aplikace shromažďuje bity na internetu“ a tyto „bity pomáhají partnerským společnostem pro jejich vývoj“.
V praxi to znamená, že Honeygain funguje jako trafika pro všemožné firmy, které si díky vašemu zařízení a přístupu k internetu zvyšují SEO, zlepšují rentabilitu svého webu a podobně. Zároveň jde prý o bezpečnou formu vydělávání peněz na pozadí, protože aplikace nikdy nepřistupuje k vašem úložišti, nevkládá žádný další software ani reklamy.
To může být pravda i nemusí, IP adresu svého zařízení totiž dáváte všanc, nemáte absolutní kontrolu nad tím, k čemu je IP adresa využívána, a to vše za mrzkou úplatu. Dobrá otázka – kolik vám Honeygain vlastně může vydělat peněz?
Přímo v aplikaci nesbíráte peníze, ale Honeygain kredity. Za 1000 kreditů dostanete 1 dolar, tedy asi 23 korun. Jenomže na 1 jediný kredit potřebuje aplikace přenést 10 MB dat. To znamená, že 1 vydělaný dolar vás vyjde na dechberoucích 9,7 GB přenesených dat. Každý si tak může spočítat, jak moc by taková zátěž ovlivnila jeho domácí připojení, respektive omezený mobilní tarif.
| Zdroj: Honeygain / YouTube
A pozor, tady překvapení ještě nekončí. Abyste mohli kredity směnit za peníze a vybrat je buď na PayPal, nebo v kryptoměnách, minimální taxa pro výběr je 20 dolarů. To znamená, že takový obnos vás v řeči dat vyjde zhruba na 200 GB. A to už je docela solidní porce dat, kterou přenesete ani ne za 500 korun.
Nehledě faktu, že potřebujete, aby appka pracovala neustále, takže na to bude trpět jak vaše baterie telefonu či tabletu, tak elektrická síť v domě či bytě. Stále máte pocit, že se vám to vyplatí? Honeygain zní jako parádní možnost, jak si vydělat nějakou tu stovku měsíčně „nicneděláním“. Pravda je ale taková, že rizika s tím spojená jsou mnohonásobně vyšší než případný výdělek.
Nehledě faktu, že existují i skutečně zajímavější možnosti, jak vydělat peníze pomocí pasivního příjmu. Můžete například investovat své peníze každý měsíc do nějakých fondů nebo začínajících projektů – výborně poslouží česká aplikace Portu, anebo jen zajděte do vaší banky a řekněte, že chcete zřídit investiční účet. I zde je jasná rizikovost, ale alespoň nepůjčujete někomu na internetu svou IP adresu.
Zdroj: Honeygain, TheHopelessGeek / YouTube
Nový software, nové funkce, změněný design: nový mobil přináší mnoho radosti a zajímavé…
Zajímalo by vás, jaké informace o vašem uživatelském účtu si WhatsApp ukládá? Tak si o ně…
Online služba VirusTotal pomocí několika desítek virových skenerů prověří soubory na…
Po několika minutách brouzdání na internetu se z okna prohlížeče stane smetiště panelů, kde…
Technologické firmy redukují počty svých zaměstnanců, včetně Microsoftu. Lidé z oboru se…
Humanoidní robot Atlas společnosti Boston Dynamics umí tančit, umí parkour a nyní také…
Propouštění v technologické branži nebere konce. Nyní oznámil také hardwarový a softwarový…
Firma, se kterou je spjato jméno Elona Muska, skončila už třetí rok po sobě v černých číslech…