Menu

Aplikace pro Windows na Macu, nebo Linuxu? Vyřeší to Crossover

20.03.2023 15:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Aplikace pro Windows na Macu, nebo Linuxu? Vyřeší to Crossover

Aplikace pro Windows na Macu, nebo Linuxu? Vyřeší to Crossover | foto: Pixabay

Žijeme ve světě Windows - někdy v dobrém a někdy ve zlém. Nový nástroj CrossOver pro Mac, Linux a ChromeOS umožňuje používat programy pro Windows na různých platformách bez emulace nebo jiných neohrabaných přístupů.

CrossOver je vrstva, která zařídí kompatibilitu pro různé operační systémy a je založená na open-source systému Wine. Překládá binární soubory a příkazy aplikací systému Windows na binární soubory a příkazy svých hostitelských systémů a pracuje se sdílenými funkcemi z jejich unixových základů, aby umožnila jejich spuštění.

Protože CrossOver je vrstva v počítači, nikoli samostatná aplikace náročná na prostředky, která stojí mezi vámi a aplikací, kterou chcete spustit, zmírňuje problémy, s nimiž se potýkají jiná řešení, jako je emulace, duální spouštění nebo virtuální plochy.

Programy běží rychlostí vašeho zařízení, bez zpoždění nebo restartování operačního systému. Nebudete muset ani měnit operační systémy, vytvářet diskové oddíly nebo se věnovat jiným přípravám. CrossOver se podle tvůrců nainstaluje jedním kliknutím a Windows aplikace pak jednoduše fungují jako jakýkoli jiný program.

K dispozici je také neustále aktualizovaná databáze, která uživatelům ukáže, jaké programy budou spolupracovat, takže si můžete stáhnout nový software s jistotou, že bude funkční, až ho budete potřebovat. Roční předplatné CrossOver poskytuje funkce systému Windows bez emulátoru na počítačích Mac, Linux a ChromeOS za 49 USD.

Zdroj: Codeweaver, How-to-Geek

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Vynikající věc k ničemu

  Proboha, proč prznit např. macOS něčím jako Windows? To je stejné, jako za ferrati připojit přívesný vozík.

  Reagovat na komentář

  CrossOver

  V článku píšete „…roční předplatné CrossOver… za 49$“. Na stránkách www.codeweavers.com je pak nabídka plné verze (12 Months Support) za 64$. Jde o rozdílné verze nebo ta vaše je s promo kódem?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení