Menu
CHIP Speedtest

Apple chce být při tom: americký gigant plánuje uvést herní zařízení za 5000 USD

03.01.2020 14:25 | Jiří Palyza
Apple chce být při tom: americký gigant plánuje uvést herní zařízení za 5000 USD

V diskuzích na téma Apple to vře. Tentokrát ale nejde o nejnovější model iPhonu. Americký technologický gigant chce vstoupit do herního průmyslu.

Apple bude od roku 2020 pravděpodobně prodávat svůj vlastní herní Mac. Herní trh zažívá boom. Stále více společností vstupuje do podnikání v herním průmyslu, protože používaný hardware i software mohou vydělat spoustu peněz. Apple to ví také. Americký lídr v oblasti technologií plánuje uvést svůj vlastní herní počítač Mac, který bude představen na výroční vývojářské konferenci Apple, která se pod názvem Worldwide Developers Conference (WWDC) uskuteční v červnu 2020. Na tom se shodují americká média.

Podle blogu o novinkách v oblasti duševního a průmyslového vlastnictví, "Patently Apple", tuto informaci rozšířil výrobce menších dílů pro počítače Mac z Tchajwanu.

Jak by měl herní Mac vypadat je doposud stále nejasné. Jednou z možností je uvedení iMacu s dotykovou obrazovkou a AIO displejem, nebo revoluční model výkonnějšího MacBook Pro. Zařízení by mělo stát okolo 5000 USD.

Apple spoléhá na profesionální použití

V oblasti počítačového hardwaru se Apple už dříve zaměřil především na profesionální použití. Toho využili a doposud i využívají grafici, editoři i vývojáři, kterým výkonný hardware od Apple dobře slouží. Herní komunita prozatím v zorném poli výrobce nebyla. To se ale v současnosti výrazně mění. Herní trh v posledních letech silně vzrostl a nyní generuje miliardy v prodejích. Do herního odvětví investuje mnoho technologických gigantů, včetně Google a Amazonu.

Různé studie také potvrzují, že hráči jsou ochotni za dobrý hardware a software zaplatit výrazně více peněz, pokud to může zlepšit jejich herní zážitek. To samé platí i pro cloudová řešení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení