Menu

Apple končí s podporou iOS 14: mnoho uživatelů iPhonů by s tím mělo počítat

24.01.2022 16:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple končí s podporou iOS 14: mnoho uživatelů iPhonů by s tím mělo počítat

Apple končí s podporou iOS 14: mnoho uživatelů iPhonů by s tím mělo počítat | foto: Szabo Viktor/Unsplash

Uživatelé, kteří používají iPhone a chtějí mít i do budoucna svůj systém pravidelně aktualizovaný, by měli přejít na jeho novější verzi iOS 15. Apple ukončuje podporu předchozí verze iOS 14.

Apple je známý tím, že klade velký důraz na zabezpečení svých zařízení iPhone a jejich uživatelů. Aby měli přístup k celé řadě bezpečnostních záplat a dalším vylepšením, je důležité zařízení udržovat v aktuálním stavu.

Mnoho majitelů iPhonů by proto mělo nyní reagovat: jak Apple potvrdil serveru ArsTechnica, nedávno ukončil podporu systému iOS 14. Píše se o tom v příspěvku "Apple says it never intended iOS 14 security updates to last forever". Znamená to, že pro iOS 14 už nebudou poskytovány bezpečnostní optimalizace a opravy chyb. Ti, kdo ještě nepřešli na nový systém, by proto měli brzy začít uvažovat o upgradu.

Uživatelé starších iPhonů by měli zvážit nákup nového zařízení

applesupport

iPhone: Apple ukončuje podporu systému iOS 14. Znamená to, že uživatelé, kteří jej mají na svých zařízeních, už nadále nebudou dostávat bezpečnostní ani funkční aktualizace. | Zdroj: Szabo Viktor/Unsplash

Apple na své stránce support.apple.com v příspěvku "Update your iPhone, iPad, or iPod touch" píše, že bylo záměrem výrobce pokračovat v podpoře iOS 14 pouze po určitou dobu. Nyní, kdy byly v aktuálním systému iOS 15 zřejmě odstraněny největší chyby, nebude už podpora předchozí verze 14 pokračovat. Její dosavadní podpora měla za cíl předejít případným komplikacím, které se mohly v souvislosti s upgradem na novou verzi objevit.

Pro uživatele starších verzí iPhonů, které už nejsou v rámci současného iOS 15 podporovány, to také znamená jediné. V případě požadavku pracovat v pokud možno nejbezpečnějším prostředí je na pořadu dne zvážit nákup modernějšího zařízení, které bude s aktuální verzí mobilního operačního systému kompatibilní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Se 1.gen

  Reakce na Lukáš Rotrekl: dnes jsem utratil 1300kc za novou baterii, cisteni a lepeni displeje na svuj iphone se1. Generace. Telefon funguje perfektne mam ios 14.4.2 a stve me, ze vych se ho mel vzdat. Nechci aby z nej bylo tezitko. Je maly a nerozbitny prakticky.
  Sakra proc je svet nastaven tak, abych porad kupoval nove. Chci mit mobil co nejdele. Nechci pádlo

  Reagovat na komentář

  Nepravdivá informace

  Pro uživatele starších verzí iPhonů, které už nejsou v rámci současného iOS 15 podporovány, to také znamená jediné. V případě požadavku pracovat v pokud možno nejbezpečnějším prostředí je na pořadu dne zvážit nákup modernějšího zařízení, které bude s aktuální verzí mobilního operačního systému kompatibilní.

  Vzhledem k tomu, že všechna zarizeni, která podporují iOS 14, zároveň podporují iOS15. Proto není pravda, že musíte přejít na novější iPhone.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení