Menu

Apple uvolnil watchOS 7: update se spoustou zajímavých funkcí

22.09.2020 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple uvolnil watchOS 7: update se spoustou zajímavých funkcí

Apple uvolnil watchOS 7: update se spoustou zajímavých funkcí | foto: Apple

Apple představil hned dva nové modely svých chytrých hodinek: Apple Watch Series 6 a levnější SE.  Není to ale vše. Spolu s nimi uvolnil update operačního systému watchOS 7. 

Aktualizace watchOS 7 nabízí uživatelům Apple Watch několik zajímavých funkcí. Mimo jiné mezi ně patří i dlouho očekávaná funkce sledování spánku. Pro monitoring jeho kvality a fází už nejsou vyžadovány aplikace třetích stran. Hodinky by dokonce svým uživatelům měly pomoci usnout díky nové funkci "Wind Down". Aktualizace operačního systému by měla běžet na Apple Watch od třetí série (2017).

Monitoring spánku přímo na Apple Watch

watchos71

Kromě mnoha jiných inovací nabízí watchOS 7 sledování průběhu spánku. | Zdroj: Apple

Funkce monitoringu spánku umožňuje uživatelům hodinek Apple Watch kontrolovat jejich dobu spánku v proběhu předešlé noci a vyhodnocovat trend za poslední týden. Podle informací od výrobce by měla být nasbíraná data šifrována, a to jak na hodinkách, tak i na iCloudu v rámci iCloud synchronizace.

S přípravou na spánek a snadnějším usnutím by měla pomoci nová funkce Wind Down. Nabízí různé režimy, které by vás měly správně naladit v období krátce před spánkem a přivodit relaxační pohodu. Ráno vás pak hodinky nevzbudí zvukem připomínajícím řinčící budík na porcelánovém talíři, ale dotykovými vjemy, například vibrací, v kombinaci s ohleduplnými tóny.

Apple přizpůsobuje vzhled ciferníku, tedy základní obrazovky hodinek

watchos72

Ciferníky hodinek Apple Watch půjde v budoucnu stáhnout z App Store nebo z webových stránek. | Zdroj: Apple

Základem každých chytrých hodinek jsou různé grafiky ciferníků. Ve watchOS 7 je bude možné snadněji přizpůsobit. Personalisované ciferníky pak bude možné různými způsoby sdílet, například e-mailem, přes App Store nebo odkazem na internetové stránky.

Vývojáři mají nyní také možnost zobrazit na ciferníku takzvané komplikace (světový čas, fáze měsíce, výškoměr, vzdálená kamera, monitoring spánku). S novým operačním systémem budou také aktualizovány některé stávající ciferníky, jako například chronograf, fotografie nebo X-Large.

Apple přidává také některé funkce pro fitness a sledování péče o zdraví

watchos73

Zapomněli jste si po příchodu zvenku umýt ruce? Nebojte, hodinky vám to připomenou. A ještě pohlídají, zda si je myjete dostatečně dlouho. | Zdroj: Apple

Zvlášť v době boje proti koronavirové pandemii je správné mytí rukou jedním z klíčových prvků prevence před infekcí. Aby si uživatelé tento dobrý návyk zažili, hodinky rozpoznají pohybovým senzorem a mikrofonem okamžik, kdy jste si začali mýt ruce a spustí časovač odměřující dvacet sekund. Také po návratu domů hodinky připomenou, že je potřeba si ruce umýt. Tato funkce je dostupná na Apple Watch řady 4 a vyšší.

Vylepšena byla také tréninková aplikace, která v budoucnu bude podporovat čtyři nové typy aktivit včetně tance a silových tréninků. Aplikace pro sledování a podporu aktivit se nově jmenuje Fitness a je zcela přepracovaná. Apple slibuje optimalizované zobrazení o jednotlivých aktivitách.

Dalšími novinkami jsou funkce překladů jazyků pomocí Siri, podpora map pro režim jízdy na kole a ochrana před poškozením sluchu v průběhu přehrávání hudby do sluchátek.

Nová verze operačního systému watchOS 7 byla uvolněna 16. září a je k dispozici ke stažení na všechny kompatibilní typy hodinek. Jsou to Apple Watch řady 3, 4 nebo 5 v kombinaci s iPhone 6s a novějším. Jako operační systém pro iPhone je vyžadován iOS 14 a vyšší.

mohlo by vás také zajímat: na internetu se objevil další únik, zobrazující vzhled očekávaného iphone 12

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení