Menu

Apple vs. malware Pegasus

11.09.2016 16:59 | Karel Kovar + Přidat komentář
Apple vs. malware Pegasus

Apple vs. malware Pegasus | foto: CHIP

Uživatelé OS X a webového prohlížeče Safari by neměli váhat s aktualizacemi. Tedy pokud nemají zájem o malware Pegasus.

Jednou z nejoblíbenějších taktik hackerů pro průnik do cizích počítačů je využití existujících zranitelností. Mezi ně (na „jablečné“ platformě) patřily například tři zranitelnosti označované jako Trident. Ty využíval malware známý jako Pegasus, kterého experti měli za nejsofistikovanější hrozbu poslední doby. Podle expertů ze společnosti Lookout po napadení mobilního telefonu využívá připojení k internetu (WiFi, 3G / 4G), hlasovou komunikaci, fotoaparát, e-mail, zasílání zpráv, GPS, hesla a seznamy kontaktů. Jedná se o modulární nástroj, který se umí přizpůsobovat a pro maskování používá silné šifrování.

Společnost Apple nyní vydala aktualizace pro OS X a webový prohlížeč Safari, které opravují zmiňované zranitelnosti které zneužívá Pegasus (https://support.apple.com/en-us/HT207130).

V iOS je již chyba opravena (https://support.apple.com/en-us/HT207107)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení