Menu

Apple Watch 6, nové iPody a služba předplatného: přehled všech novinek Apple

16.09.2020 10:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple Watch 6, nové iPody a služba předplatného: přehled všech novinek Apple

Apple Watch 6, nové iPody a služba předplatného: přehled všech novinek Apple | foto: Apple

Na své velké prezentační akci v úterý 15. září Apple představil nové produkty. Koncern uvedl nové hodinky a iPady, a poprvé také spojil a zjednodušil několik variant služeb předplatného. Podle očekávání ale iPhone 12 chyběl.

Ve zkratce:
– Apple představil nový model svých chytrých hodinek Apple Watch
– Nové předplatné AppleOne nabídne tři základní balíčky 
– Už od 16. září je k dispozici nová verze operačního systému iOS 14

iPad Air 4 a iPad8

applenews1

Nové verze iPad Air poprvé s novou čipovou sadou Apple. | Zdroj: Apple

Apple také představil dva nové tablety, iPad Air 4 by měl být k dispozici od října za předpokládanou cenu v přepočtu 16.000 Kč. iPad 8 s operačním systémem iPadOS 14 by měl být k dispozici od pátku za v přepočtu bezmála 9.000 Kč.

Vzhledem k tomu, že uvedení nového modelu iPhone bude letos později, nejnovější procesor od Apple bude poprvé osazen v iPadu Air. Čipová sada A14 Bionic se vyrábí poprvé s 5nm technologií, což umožňuje dosažení vyššího výkonu. Mimochodem Intel se s přechodem na menší strukturu docela potýká, ale také poukazuje na to, že mnohem přesnějším ukazatelem pro vzájemné srovnání je počet tranzistorů na mm čtvereční.

Nový iPad Air má nyní kolem displeje mnohem menší rámeček, podobně jak dražší iPad Pro. Poprvé ve svém zařízení Apple také nabízí snímač otisku prstu v tlačítku napájení. To může být praktičtější pro období, kdy například nosíme rooušku a komplikuje se tak rozpoznání pomocí Face ID.

Co Apple chystá do budoucna?

Díky novým nabídkám předplatného chce Apple rozšířit možnosti pro každodenní používání svých zařízení. Poprvé spojuje několik služeb do levnějších balíčků a chce také spustit online školení. Předplatné balíčky by měly být uvedeny v průběhu podzimu a budou tři základní (individuální, rodinný a prémiový), lišící se nabídkou a možností sdílení (rodinný a prémiový až pro pět účastníků). Díky úspěchu svých chytrých hodinek také plánuje větší zaměření na zdraví a fitness.

Nová generace iPhonu se zpozdí

iphone12-ilu

Očekávané uvedení nové generace iPhonu letos proběhne vysoce pravděpodobně až v říjnu. | Zdroj: Twitter

Po zpoždění způsobených koronavirovými omezeními se očekává uvedení nové gerenace iPhonu 12 až v říjnu. Smartphone je údajně připraven na rychlé mobilní sítě 5G po urovnání sporu s Qualcommem. O novém modelu oblíbeného smartphonu už uniklo poměrně hodně informací, pokusili jsme je shrnout v samostatném článku.

mohlo by vás také zajímat: airpods 3 – informace a dohady, které kolují o nových sluchátkách apple

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.