Menu

Apple Watch 6: všechny informace, které kolují o nových chytrých hodinkách

25.05.2020 08:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple Watch 6: všechny informace, které kolují o nových chytrých hodinkách

Apple Watch 6: všechny informace, které kolují o nových chytrých hodinkách | foto: CHIP

Chytré hodinky Apple Watch jsou jedním z nejúspěšnějších zařízení od Apple a lze je už vidět na zápěstích mnoha uživatelů. Jakmile se objeví nová, už šestá generace inteligentních hodinek, starším modelům už pravděpodobně nebudou poskytovány aktualizace.

Apple je známý dodržováním tradic a také snahou udržovat pravidelný rytmus uvádění nových produktů. Například Apple Watch byly poprvé uvedeny v roce 2014. Od té doby Apple poměrně pravidelně uváděl nové verze a bylo to zpravidla začátkem září v každém z let 2016 až 2019.

Pokud i letos Apple dodrží svou pravidelnost a jeho plány nepřekazí koronavirová pandemie, mohla by se nová generace hodinek objevit v hlavním oznámení Applu, a to společně s řadou telefonů iPhone 12. Přestože bylo doposud dobrým zvykem oznámení realizovat na začátku měsíce, a to vždy v úterý, tentokráte by to mohlo být o něco později buď osmého, nebo 15. září. Podle informací, které kolují ohledně iPhonu 12, je i přes koronavirovou pandemii jeho oznámení už takřka jisté, nikdo zatím neví, zda se to bude týkat i Apple Watch Series 6.

Apple Watch Series 6: novinky a funkce

applewatch1

Toto je současná verze chytrých hodinek od Apple s označením Watch Series 5.

Podobně jako v předchozích letech by se měla nová generace hodinek objevit s novým operačním systémem watchOS 7. První náznaky funkcí a vylepšení byly objeveny v kódech beta verzí. Některé funkce podle serveru The Verifier již naznačují, že řada 2 a starší generace už nebude dostávat aktualizace a Apple ukončí jejich podporu.

Hodinky by mimo jiné měly být vybaveny velmi očekávanou funkcí sledování spánku, kterou někteří odborníci očekávali už v páté generaci hodinek. Řada 5 ji však neobsahuje, disponovala inovacemi jako například stále zobrazeným displejem a kompasem. Proto se u řady 6 nyní očekávají větší změny a několik nových funkcí najednou. Mohly by zahrnovat i Face ID: společnost Apple už na potřebné senzory pro sportovní aktivity podala patent v roce 2018, což bylo podle informací PatentlyApple.com konečně schváleno v listopadu 2019. Nové senzory v pásku hodinek by také měly být schopny měřit výkon v průběhu sportovních aktivit nebo vyváženost hydratace těla.

Větší význam by ale mohla mít integrace Touch ID, a to zejména proto, že se jedná také o funkci pro plánovanou CarKey, pomocí které bude možné odemkout vůz bez klíčků pouze přes iPhone nebo Apple Watch. Výhody by to přineslo i pro nákupy v aplikaci. I pro tuto funkci přihlásil Apple začátkem roku svůj patent. Seznor Touch ID by se mohl nacházet v digitální korunce chytrých hodinek.

Apple pravděpodobně vybaví řadu 6 také novým ciferníkem, tzv. Watch Faces, jedno ze tří nových pozadí se objeví exkluzivně v šesté generaci. To už jsme zažili u třetí generace hodinek. Díky integraci GPS by uživatelé měli mít možnost v jednom přehledu vidět i tachymetr a jeden ze způsobů zobrazení rychlosti. Webový server 9to5Mac tvrdí, že to objevil v kódu iOS 14.

Další vlastnost by měla být přínosná především pro rodiče. V budoucnu byste měli mít možnost propojit Apple Watch dítěte s vlastním smartphonem. Nejen, že tak získáte možnost spravovat a kontrolovat kontakty a uloženou hudbu, speciální školní režim také rodičům umožní, aby například v průběhu školní výuky nebo domácí přípravy deaktivovali funkce, které by děti mohly rušit.

Server MacRumors také disponuje exkluzivní informací od Apple analytika, Ming-Chi Kuo, který hovoří o vylepšené odolnosti vůči vodě, rychlejším síťovém a WLAN připojení a celkově vyšším výkonu. Zajímavé přitom je, že už předchozí modely od verze 2 jsou vodě odolné do hloubky 50 metrů.

Apple Watch Series 6: design a vybavení

Objeví se nová generace chytrých hodinek ve stejném designu jako řada 5?

Video trailer, zveřejněný Phone Industry na YouTube a zobrazující Apple Watch Series 6, znovu vyvolává otázky o tvaru hodinek. V renderovaném videu se objevují chytré hodinky s kulatým displejem, což znovu vyvolává už starší dohady o změně designu. Od modelu řady 3 se každý rok spekuluje, zda ke kulatému displeji Apple přistoupí. Prohlášení od MacRumors by plány na nový tvar hodinek mohly potvrdit. Ve videu je údajně zobrazený úsporný mikro-LED displej. Luke Lin, senior analytik DigiTimes prohlásil, že Apple má nové zobrazovací panely vyrobené tchajwanskou společností a nahradí jimi své předchozí dodavatele OLED displejů Samsung a LG.

Také Economic Daily News tuto informaci potvrzuje. Výhodou nových panelů je, že by měly co nejvíce šetřit akumulátor a umožnit tak běh hodinek až 48 hodin. To by bylo dvakrát tolik, než u předchozího modelu. Apple však může také instalovat displeje s dalšími panely v už dříve známé podobě, což by bylo pravděpodobné vzhledem k minulým modelům.

mohlo by vás také zajímat: iPhone 12 už dost možná nebude používat kabely

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.