Menu

AppleWatch: nová generace dostane špičkovou funkci

10.05.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
AppleWatch: nová generace dostane špičkovou funkci

AppleWatch: nová generace dostane špičkovou funkci | foto: charlie0111/Pixabay

Příští generace hodinek Apple Watch by mohla dostat speciální funkci. První náznaky ukazují, že by chytré hodinky mohly měřit hladinu cukru v krvi uživatele. Jak může být měření efektivní?

Příští verze hodinek Apple Watch by mohla mít špičkovou funkci. Jak informoval deník The Telegraph ve svém článku s názvem "Apple Watch could add blood sugar and alcohol readings after deal with UK tech company", veřejně obchodovaný startup Rockley Photonics údajně uzavřel se společností Apple dohodu. Společnost vyvíjí infračervené senzory pro analýzu krve. Podle informací by příští hodinky Apple Watch mohly obsahovat dlouho očekávané měření hladiny cukru v krvi.

Tyto předpoklady vycházejí z dokumentu společnosti Rockley Photonics, který hovoří o celkových tržbách společnosti. Tu údajně tvoří dva hlavní zákazníci. Jedním z těchto zákazníků je podle všeho i společnost Apple, která chce kromě dohody o dodávkách také řídit budoucí vývoj senzorů. Část příjmů tak bude plynout i do budoucích produktů start-upu.

Apple Watch: bude Samsung rychlejší?

samsunggear

Apple není jediný, kdo pracuje na integraci senzoru pro měření hladiny cukru v krvi do chytrých hodinek. Rychlejší by mohl být Samsung. | Zdroj: Samsung Newsroom/Foter

O této funkci se spekulovalo už i u hodinek Apple Watch 6. Pro diabetiky by to znamenalo možnost kontroly hladiny cukru v krvi neinvazivní metodou. Tento nápad však byl pravděpodobně ještě před uvedením chytrých hodinek na trh zavržen, a to kvůli nedostatku špičkových senzorů a nepřesným výsledkům.

Jak přesné bude takové měření ve srovnání s běžným měřením glukózy v krvi teprve ukáže praktické používání v masovějším měřítku. Podobné lékařské přístroje mají podstatně větší rozměry. Zda budou snímače velikosti chytrých hodinek poskytovat srovnatelně spolehlivé výsledky, se pravděpodobně uvidí až po jejich uvedení na trh.

Kromě toho by Apple mohl mít konkurenci. Samsung údajně plánuje pro příští generaci hodinek Galaxy Watch také snímač glukózy v krvi. V současné době se spekuluje, že chytré hodinky budou uvedeny na trh v druhé polovině roku 2021. Současná nejnovější verze chytrých hodinek Apple Watch byla uvedena na trh v září 2020, uvedení nové generace Apple Watch 7 se očekává v podobném termínu letos. Podle nejnovějších informačních úniků, o kterých píše server Tomsguide.com ve svém článku "Apple Watch 7: Release date, price, features and leaks ", by to mohlo být v polovině září.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.